У школах Фінляндії відтепер діятиме обмеження користування ґаджетами

У школах Фінляндії відтепер діятиме обмеження користування ґаджетами
Крім Фінляндії, Даня також заборонить використання смартфонів, проте в повному обсязі

Фінський парламент прийняв закон, що забороняє використання мобільних телефонів та інших електронних пристроїв протягом навчального дня в школах. Це рішення аргументується потенційним негативним впливом гаджетів на самопочуття та успішність школярів.

Про це повідомляє фінське видання YLE.

Нові фінські правила щодо використання телефонів у школах почнуть діяти з 1 серпня. Під час уроків користуватися гаджетами буде заборонено, крім випадків, коли це необхідно для навчання або за медичними показаннями з дозволу вчителя.

Якщо телефон заважатиме навчальному процесу, вчитель або директор матимуть право його вилучити. Кожна школа також розробить власні правила щодо зберігання та використання телефонів під час уроків, перерв та обідньої перерви.

Міністр освіти Фінляндії Андерс Адлеркройц висловив сподівання, що ці обмеження сприятимуть більш активним іграм та живому спілкуванню між дітьми.

Фінляндія не єдина європейська країна, яка вводить подібні обмеження через зростаючу кількість доказів негативного впливу телефонів на увагу, самооцінку та загальне благополуччя дітей. Данія, наприклад, запровадить повну заборону телефонів у школах. Дослідження в Данії показали, що значна частина підлітків має акаунти в соцмережах ще до 13 років і проводить багато часу в TikTok та YouTube.

Нагадаємо, Майже 40% українців за те, аби вивчати російську в школах — опитування

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Tik Tok в Україні: майбутнє чи утопія Tik Tok в Україні: майбутнє чи утопія
Ви теж бачите дітей, що в парках, торгових центрах, автобусах знімають тіктоки? Ви теж не розумієте у чому всьому сенс?
У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік
Школи можуть продовжити навчальний рік у червні через карантин, однак адміністрації українських шкіл будуть самостійно вирішувати коли завершувати навчальний рік для учнів.