НБУ оновив ризики для економіки: війна, дефіцит допомоги та загрози для відновлення

НБУ оновив ризики для економіки: війна, дефіцит допомоги та загрози для відновлення
Національний банк України попереджає: головні загрози для України — повільне завершення війни та нестача міжнародного фінансування

Фото: depositphotos


Війна, затримки міжнародної допомоги та загроза нових руйнувань — основні ризики для економіки України. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, презентуючи оновлену оцінку на липень 2025 року під час заходу ЦЕС.

НБУ не прогнозує тривалості бойових дій, але оновлює оцінки ймовірності ключових сценаріїв. Шанси на швидке завершення війни (до кінця року) наразі оцінюються в 15–25% — це вище, ніж у січні або квітні (менше 15%).

Серед інших високих ризиків (25–50%):

  • ескалація бойових дій;
  • нові руйнування виробництв;
  • зниження міжнародної допомоги;
  • сповільнення економік ключових партнерів;
  • зростання геополітичної невизначеності.

Середні ризики (10–25%) — дефіцит енергоносіїв, посилення міграції, нетипова погода, нові бюджетні потреби, повільна євроінтеграція.

Імовірність швидкого відновлення та євроінтеграційного прориву НБУ оцінює як низьку (менше 15%).

Нагадаємо, за базовим прогнозом МВФ, війна може завершитися в кінці 2025 року, тоді як негативний сценарій передбачає її продовження до середини 2026-го. У першому випадку Україна зросте на 2–3% у 2025 році, у другому — можливе падіння ВВП на 1%.

 Нагадаємо, українські стартапи залучили понад $50 мільйонів інвестицій

Юлія Корній - pravdatutnews.com

Читайте також
У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ
Від зростання цін на енергоносії та продукти харчування до економічних санкцій і шкоди, завданої інвестиційній довірі, наслідки можуть бути далекосяжними, але їх важко оцінити кількісно.
У березні золотовалютні резерви України зросли на 2% У березні золотовалютні резерви України зросли на 2%
Такі дані оприлюднив Нацбанк України.
Load next