Світові лідери висловили глибокі співчуття з приводу смерті Папи Римського Франциска, підкреслюючи його вплив не лише на католицьку спільноту, а й на увесь світ. У соціальних мережах політики поділилися своїми думками та словами підтримки католикам.
Президент України Володимир Зеленський згадав про духовну силу понтифіка:
Він умів давати надію, полегшувати страждання через молитви і допомагати єдності. Він молився за мир України та українців. Сумуємо разом з католиками й усіма християнами, які покладались на духовну підтримку Папи Франциска. Вічна памʼять!
Президент Польщі Анджей Дуда підкреслив простоту і духовність понтифіка:
Він вибрав своїм папським девізом слова свого єпископського покликання: Miserando atque eligendo: "Він подивився на нього з милосердям і вибрав його". Він був великим апостолом милосердя, в якому бачив відповідь на виклики сучасного світу.
На смерть понтифіка відреагували й в Білому домі.
Спочивай з миром, Папа Франциск, - йдеться в повідомленні.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс написав, що Папа був близький серцю багатьох християн:
Я був радий побачити його вчора, хоча він, очевидно, був дуже хворий. Але я завжди пам'ятатиму його за нижченаведену проповідь, яку він прочитав у перші дні COVID. Це було дійсно гарно.
Президент Франції Емманюель Макрон зазначив:
Від Буенос-Айреса до Риму – Папа Франциск хотів, щоб Церква принесла радість і надію найбіднішим. Нехай це об'єднує людей один з одним і з природою… Ми з дружиною думками з усіма католиками й скорботним світом.
Італійська прем'єр-міністерка Джорджія Мелоні вшанувала пам'ять Папи словами:
І він ще раз попросив світ про мужність змінити курс, проїхати дорогою, яка "не руйнує, а культивує, лагодить, охороняє". Ми вітаємо Святого Отця серцем, повним смутку, але ми знаємо, що тепер він у Господньому мирі.
Президент Європейської ради Антоніу Кошта назвав Папу Франциска «глибоко милосердним» і додав:
Я приєднуюся до багатьох мільйонів по всьому світу, хто оплакує смерть Його Святості Папи Франциска. Він дбав про великі глобальні виклики нашого часу — міграцію, зміну клімату, нерівність, мир, а також про повсякденну боротьбу одного і всіх. У своєму останньому посланні до Всесвітнього дня миру він запропонував три дії, щоб могли відбутися "стійкі зміни", – прощення міжнародного боргу, скасування смертної кари та перерозподіл військових коштів на припинення голоду.
Свої співчуття висловили й високопосадовці Європейського Союзу. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила:
Він надихнув мільйони далеко за межами католицької церкви своїм смиренням і любов'ю, настільки чистою до менш щасливих. Мої думки з усіма, хто відчуває цю глибоку втрату. Нехай вони знайдуть розраду в ідеї, що спадщина Папи Франциска продовжуватиме вести нас усіх до більш справедливого, мирного та співчутливого світу.
Як відомо, Папа Римський Франциск помер у віці 88 років.
Юлія Педюк - pravdatutnews.com