Комбінація двох протиракових препаратів продовжила життя мишей майже на третину

Комбінація двох протиракових препаратів продовжила життя мишей майже на третину
Науковці сподіваються, що ці ліки зможуть уповільнити старіння і в людей.

Фото: Nikolett Emmert/Unsplash

Учені з’ясували, що поєднання ліків траметинібу та рапаміцину, які зазвичай використовують у боротьбі з онкологією, здатне сповільнити старіння у мишей і подовжити їм життя на 26–35%. Крім цього, препарати покращили загальний стан здоров’я тварин — вони зменшили запалення в органах і знизили ризик розвитку пухлин у печінці та селезінці.

Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Nature Aging.

Обидва препарати вже раніше демонстрували антивікові властивості в експериментах на комахах, тож науковці вирішили протестувати їх на ссавцях. Мишам почали вводити препарати (окремо й у комбінації) у віці шести місяців і продовжували до двох років. Їх порівнювали з контрольною групою, яка не отримувала жодного лікування.

Поодиноко кожен з препаратів також мав позитивний ефект: траметиніб продовжував життя самців у середньому на 10%, а самиць — на 7%. У деяких випадках максимальна тривалість життя зростала майже на 16%. Рапаміцин показував ще вищі результати — до 18% подовження життя.

Однак саме комбінація цих ліків дала найсильніший ефект. Учені виявили, що лише разом вони активують гени, пов’язані з боротьбою зі старінням. Завдяки імуномодулюючій дії рапаміцину також знижувався рівень запальних процесів в організмі.

Оскільки обидва препарати вже дозволені для використання в людей, дослідники сподіваються найближчим часом розпочати клінічні випробування, щоб перевірити їхню ефективність для уповільнення старіння у людей.

Нагадаємо, речовина з розмарину та шавлії допомогла мишам при хворобі Альцгеймера

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги
Японець, який втратив здатність рухатися через травму хребта, знову почав ходити завдяки пересадці стовбурових клітин
Вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань Вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань
Новий препарат проти кокаїнової залежності, що стимулює вироблення антитіл до наркотику, показав обнадійливі результати на початковій стадії клінічних випробувань.
Соцмережі виявилися корисними для мозку літніх людей Соцмережі виявилися корисними для мозку літніх людей
Хоча соцмережі часто критикують за примітивний контент і навіть звинувачують у сприянні «цифровій деменції», нове дослідження свідчить про зворотне — принаймні для літніх людей
Load next