Ставлення українських біженців до Польщі змінюється — результати дослідження

Ставлення українських біженців до Польщі змінюється — результати дослідження
Переважна частина українців, які нині перебувають у Польщі, не мають наміру залишатися в цій країні на постійне проживання

Переважна частина українців, які нині перебувають у Польщі, не мають наміру залишатися в цій країні на постійне проживання.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, оприлюдненого польською редакцією Business Insider.

Опитування засвідчило, що майже 90% українських мігрантів позитивно оцінюють ситуацію з працевлаштуванням у Польщі. Проте загальне ставлення до країни-сусідки поступово змінюється — рівень позитивного сприйняття Польщі серед українців знизився до 64% порівняно з 70% у попередніх дослідженнях.

Цікаво, що жінки з України мають загалом тепліше ставлення до Польщі, ніж чоловіки: 69% жінок висловлюють позитивні оцінки, тоді як серед чоловіків таких лише 56%. Соціологи пов’язують це з високим рівнем підтримки, яку польське суспільство надало жінкам-українкам на початку повномасштабного вторгнення.

Водночас зростає частка респондентів із нейтральним ставленням до Польщі — наразі вона становить 32,75%, що на 6 відсоткових пунктів більше, ніж торік.

Попри відносно позитивне сприйняття Польщі, лише 14% українців розглядають можливість залишитися там надовго.

Зміни простежуються й у ставленні самих поляків до українців. Позитивно оцінюють українських працівників лише 23% опитаних, що на 12 пунктів менше, ніж роком раніше. Нейтральну позицію займають 48% поляків, тоді як кількість тих, хто висловлює негативне ставлення, зросла до 24%.

У польсько-українських взаєминах дедалі більше відчуваються ознаки втоми. Після хвилі солідарності приходять буденні труднощі — як у соціальному, так і в економічному аспектах, — прокоментував ситуацію експерт з ринку праці Кшиштоф Інглот.

Нагадаємо, у Польщі помічник кандидата в президенти зірвав український прапор із будівлі міськради

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com