Алкоголь підвищує ризик деменції - дослідження

Алкоголь підвищує ризик деменції - дослідження
Навіть помірне споживання алкоголю може спричинити зміни в судинах мозку, що підвищують ризик розвитку деменції.

Регулярне споживання алкоголю може викликати зміни у судинах мозку, які підвищують ризик розвитку деменції.

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі Neurology, повідомляє MedicalNewsToday.

У дослідженні, яке провели в межах проєкту біобанку старіння в Службі аутопсії Сан-Паулу, науковці проаналізували мозок 1781 людини зі середнім віком близько 75 років. Зібрана вибірка була етнічно різноманітною. Інформацію про спосіб життя учасників збирали, зокрема, у родичів померлих.

Усіх учасників поділили на три групи: тих, хто не вживав алкоголь узагалі, хто вживав помірно та тих, хто зловживав спиртним. Далі вчені вивчали стан мозку з точки зору маркерів деменції.

Результати засвідчили: у тих, хто регулярно пив великі дози алкоголю, ризик розвитку артеріолосклерозу (ущільнення стінок мозкових артерій) був на 133% вищим. Також у них частіше виявляли нейрофібрилярні клубки — зміни, які асоціюють з хворобою Альцгеймера.

Дослідник з Університету Сан-Паулу Альберто Хусто зазначив, що навіть помірне вживання алкоголю може викликати судинні порушення, що негативно впливають на мозок.

Крім того, колишні алкоголіки, які відмовилися від спиртного, продемонстрували гірші когнітивні результати, ніж ті, хто взагалі не пив. За словами невролога Харіса Камала з Memorial Hermann, надмірне вживання алкоголю може спричинити підкіркове захворювання мозку, що проявляється у вигляді повільного мислення, погіршення пам’яті та загальної когнітивної слабкості.

У майбутньому вчені планують глибше дослідити, як саме обсяги та тривалість споживання алкоголю впливають на мозкову діяльність.

Нагадаємо, шлюб збільшує ризик розвитку деменції — дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження
Нове дослідження доводить, що люди відволікаються незалежно від наявності смартфона поруч
Брак сну негативно впливає на обмін речовин у мозку - дослідження Брак сну негативно впливає на обмін речовин у мозку - дослідження
Недосипання змінює обмін речовин у мозку, змушуючи його перенаправляти ресурси з важливих когнітивних процесів — таких як мислення та запам’ятовування — на захист клітин від загибелі.
У США помер бонобо Канзі – мавпа, яка розуміла англійську та грала у відеоігри У США помер бонобо Канзі – мавпа, яка розуміла англійську та грала у відеоігри
В США помер 44-річний бонобо Канзі, відомий своїми когнітивними здібностями
Load next