Фото: depositphotos
Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно підтвердила, що Кенія остаточно позбулася африканського трипаносомозу, більш відомого як сонна хвороба. Це небезпечне захворювання передається через укуси мух цеце і без лікування призводить до смерті протягом кількох тижнів, уражаючи мозок та внутрішні органи. Кенія стала десятою країною у світі, якій вдалося подолати цю недугу як загрозу громадському здоров’ю.
Про це повідомила ВООЗ.
Останній випадок місцевого зараження у країні зафіксували ще у 2009 році. Щоб досягти повної ліквідації хвороби, влада посилила епідеміологічний нагляд у 12 медичних закладах шести регіонів, які історично були осередками поширення трипаносомозу. Лікарні забезпечили сучасними діагностичними інструментами та навчили персонал використовувати найчутливіші й найбільш ефективні тести для виявлення небезпечної форми інфекції.
Паралельно було організовано боротьбу з мухами цеце та контроль за поширенням збудника серед тварин — як у межах колишніх осередків захворювання, так і за їхніми межами.
Останні два випадки зараження в Кенії зафіксували у 2012 році — обидва були завезеними та стосувалися туристів, які підхопили хворобу під час відвідування національного заповідника Масаї-Мара.
Нагадаємо, у Судані зафіксовано майже 100 тисяч випадків холери — ВООЗ
Юлія Педюк - pravdatutnews.com