Аукціонний дім Sotheby’s у Гонконзі призупинив торги колекцією коштовностей, які пов’язують з останками Будди, після того як уряд Індії висловив різку незгоду й пригрозив судовим позовом.
Про це повідомляє BBC.
Колекція, відома під назвою «Коштовності Піпрахви», складається приблизно зі 100 предметів і вважається однією з найвизначніших археологічних знахідок новітньої історії. Її планували продати 7 травня, проте за два дні до аукціону індійська влада звернулася до Sotheby’s з офіційним листом, в якому зазначила, що ці реліквії є невіддільною частиною релігійної та культурної спадщини Індії та світової буддійської громади. У листі йшлося, що їхній продаж суперечить як індійському, так і міжнародному законодавству, а також відповідним конвенціям ООН.
У відповідь Sotheby’s оголосив про тимчасове призупинення аукціону для подальших консультацій. 6 травня відбулася зустріч представників аукціонного дому з високопосадовою делегацією з Індії. Після цього Sotheby’s повідомив у письмовій заяві, що торги відкладено за згодою власників колекції (консигнаторів), а подальша інформація буде оприлюднена за необхідності.
Ці реліквії були знайдені понад 130 років тому британським чиновником Вільямом Клекстоном Пеппе. Він розкопав ступу — монументальну культову споруду — в Піпрахві, що розташована на південь від Лумбіні, місця, яке вважається ймовірною батьківщиною Будди. У ступі Пеппе знайшов понад 1800 дорогоцінних каменів, включно з рубінами, сапфірами, топазами, а також візерунчастими золотими пластинами. Усе це зберігалося в цегляній камері разом із фрагментами кісток, які були ідентифіковані як останки самого Будди. Предмети датуються періодом приблизно 240–200 років до нашої ери — епохою імперії Маурʼїв та царювання Ашоки.
Нагадаємо, Індія пережила найспекотніший рік за 123 роки спостережень
Юлія Педюк - pravdatutnews.com