У Перу знайшли місто віком 3500 років, що поєднувало культури Анд, узбережжя та джунглів

У Перу знайшли місто віком 3500 років, що поєднувало культури Анд, узбережжя та джунглів
У Перу археологи виявили стародавнє місто Пеніко

Фото: Міністерство культури Перу

У Перу археологи виявили стародавнє місто Пеніко, яке, ймовірно, відігравало ключову роль у торговельних зв’язках між різними культурами Анд, узбережжя Тихого океану та амазонських джунглів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дослідників, які проводили розкопки.

За оцінками науковців, комплекс споруд у Пеніко має вік близько 3 500 років, що робить його старішим за легендарний Мачу-Пікчу. Археологи працювали на цьому місці понад вісім років і виявили щонайменше 18 споруд, серед яких — церемоніальні храми, житлові будівлі та центральна площа з унікальними рельєфами.

На стінах головного майдану знайдено зображення музичного інструмента путуту — мушлі, звук якої було чутно на великій відстані. У спорудах також виявлено глиняні фігурки людей і тварин, обрядові предмети та прикраси з мушель.

Центром міста, за даними аерозйомки, була кругла споруда на схилі пагорба, поруч із якою, на висоті 600 метрів над рівнем моря, розташовувалися залишки інших кам’яних та глиняних конструкцій.

Керівниця розкопок, археологиня Рут Шейді, вважає, що Пеніко могло з’явитися після кліматичних змін, які спричинили занепад цивілізації Караль — найдавнішої відомої культури Америки, що існувала близько 5000 років тому. За словами дослідника Марко Мачакуайї, Пеніко було важливим торговельним вузлом, що забезпечував обмін між спільнотами з різних природних зон.

Це місце мало стратегічне розташування й продовжувало традиції каральської цивілізації, — зазначила Шейді.

Відкриття додає нових штрихів до розуміння розвитку ранніх цивілізацій на території сучасного Перу та підтверджує існування складних міжрегіональних зв’язків задовго до появи інків.

Нагадаємо, у Китаї знайшли унікальні 300-тисячолітні дерев'яні знаряддя праці

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У джунглях Гватемали археологи знайшли давнє місто мая віком понад 3 тисячі років У джунглях Гватемали археологи знайшли давнє місто мая віком понад 3 тисячі років
Комплекс із пірамід і монументів, датований VIII–VI століттями до нашої ери, свідчить про наявність розвиненого церемоніального центру в регіоні Петен.
В Єгипті вперше за століття виявили гробницю фараона В Єгипті вперше за століття виявили гробницю фараона
Археологи виявили у Єгипті гробницю фараона Тутмоса II, який правив у XV столітті до н. е. Це перша подібна знахідка з часів відкриття гробниці Тутанхамона у 1922 році.
У Перу розкопали 5000-річне поховання знатної жінки з рідкісними прикрасами У Перу розкопали 5000-річне поховання знатної жінки з рідкісними прикрасами
У могилі виявили інкрустований дзьоб тукана, прикраси з пір'ям ара та інші цінні речі, що свідчать про високе соціальне становище померлої
Load next