Прикордонник із Сумщини отримав 5 років в'язниці за продаж боєприпасів

Прикордонник із Сумщини отримав 5 років в'язниці за продаж боєприпасів
Прикордонника затримали під час отримання 40 тисяч гривень за позначення на мапі конкретних позицій прикордонних нарядів

Фото: Державне Бюро розслідувань

Глухівський міськрайонний суд Сумської області виніс вирок прикордоннику, засудивши його до 5 років позбавлення волі. Його визнали винним у кількох кримінальних правопорушеннях, зокрема у поширенні конфіденційної інформації про розташування військових підрозділів та продажу боєприпасів.

За матеріалами Державного бюро розслідувань (ДБР), яке провело досудове розслідування у взаємодії з СБУ та Держприкордонслужбою, було встановлено, що прикордонник пропонував сприяння в переміщенні вантажів. Він систематично передавав замовникам маршрути патрулювання прикордонників, розташування підрозділів ЗСУ та "безпечні" місця перетину державного кордону.

Більше того, він радив "клієнтам" використовувати дрони для розвідки та надавав їм паролі для ідентифікації перед військовими у нештатних ситуаціях.

Прикордонника затримали під час отримання 40 тисяч гривень за позначення на мапі конкретних позицій прикордонних нарядів та не заблокованих ділянок кордону.

Крім цього, було виявлено факт продажу місцевому мешканцю 480 набоїв та трьох гранат типу Ф-1 за 20 тисяч гривень. Покупець планував використовувати боєприпаси для "самозахисту" під час реалізації товарів широкого вжитку та переправлення контрабанди через кордон з РФ.

У травні цього року обвинувальний акт стосовно прикордонника був скерований до суду. Його визнали винним за сукупністю кримінальних правопорушень:

  • поширення інформації про розташування ЗСУ та інших військових формувань (ч. 2 ст. 114-2 КК України);
  • збут бойових припасів (ч. 1 ст. 263 КК України);
  • одержання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 368 КК України).

У результаті зловмисника засуджено на 5 років позбавлення волі.

Читайте також
До СЗЧ повернулося понад 7 тисяч військових, - ДБР До СЗЧ повернулося понад 7 тисяч військових, - ДБР
Понад 7 тисяч військовослужбовців, які раніше залишили свої частини, вже повернулися на службу в Збройні сили України
На Волині викрили правоохоронця, який за $10 000 організовував нелегальне перевезення чоловіків за кордон На Волині викрили правоохоронця, який за $10 000 організовував нелегальне перевезення чоловіків за кордон
Разом зі спільниками правоохоронець за $10 000 обіцяв допомогти чоловікам виїхати до Польщі поза офіційними пунктами пропуску
Load next