У 2024 році проблема космічного сміття, яке залишають люди, стала набагато гострішою. Старі супутники та ракети тепер знову вхідно до атмосфери Землі більше трьох разів на день.
Про це інформує Європейське космічне агентство.
Особливу стурбованість викликав запуск китайської ракети Long March 6A в серпні минулого року, яка вибухнула після виходу на орбіту, спричинивши одну з найбільших хмар уламків за останнє десятиліття.
Космічне сміття — це залишки старих ракет, супутників та інших апаратів, що можуть становити загрозу для функціонування нових супутників. Ця проблема особливо актуальна для компаній, таких як SpaceX (Starlink) та OneWeb, які надають інтернет-зв'язок через космос.
Упродовж минулого року кількість відстежуваних об'єктів на орбіті збільшилася на 8%, і наразі їх налічується близько 40 тисяч. Однак, ймовірно, їх ще більше, оскільки багато уламків занадто дрібні для фіксації. Водночас вони все одно становлять серйозну загрозу для роботи супутників.
Якщо нинішні тенденції збережуться, кількість катастрофічних зіткнень може зрости у рази, — попереджають у Європейському космічному агентстві.
Якщо не вжити заходів, це може призвести до ланцюгової реакції, де уламки знищуватимуть усе, що потрапить їм на шляху, і деякі орбіти стануть неможливими для використання. Щоб цього уникнути, недостатньо лише не створювати нове сміття — необхідно також прибирати те, що вже накопичилося.
Нагадаємо, Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com