На Сонці стався потужний спалах M5.6

На Сонці стався потужний спалах M5.6
Спалах класу M5.6 виявили в області сонячних плям AR4046

Сьогодні, 1 квітня, о 08.46 (за київським часом) на Сонці стався потужний спалах класу M5.6.

Про це повідомляє Space.com.

Явище виявили в області сонячних плям AR4046 — у цій же області стався спалах класу X минулого тижня та потужний корональний викид речовини з сонячної корони (CME).

На відміну від першого спалаху, цей - може мати більший вплив на Землю, тому що AR4046 тепер перемістилася в «зону удару по Землі», тобто будь-який CME, який AR4046 здійснить в найближчі дні, має набагато більший шанс вразити нашу планету.

Якщо цей сонячний спалах буде супроводжуватися викидом маси коронального (CME), це може призвести до підвищення геомагнітної активності, що, в свою чергу, може спричинити геомагнітні бурі та навіть сприяти виникненню північного сяйва в високих і середніх широтах.

При цьому сонячна пляма AR4046 — не єдина, що привертає увагу вчених.

На іншій сонячній плямі AR4048, яка ще не повністю обернулася до Землі, спостерігається активність у вигляді частих сонячних спалахів.

Фахівці з космічної погоди уважно відстежують ситуацію в цьому регіоні, оскільки він може стати ще одним джерелом порушень космічної погоди в найближчі дні.

Нагадаємо, науковці відкрили найменшого родича людини — лише 103 см зросту

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Потужний сонячний спалах може спричинити магнітну бурю на Землі Потужний сонячний спалах може спричинити магнітну бурю на Землі
На Сонці стався потужний спалах класу M6.7, який може призвести до магнітної бурі на Землі
Магнітні бурі: чи впливають вони на самопочуття людей і чому Магнітні бурі: чи впливають вони на самопочуття людей і чому
Магнітні бурі давно стали предметом обговорень, а також об’єктом різноманітних досліджень.
NASA створить штучне сонячне затемнення для дослідження таємниць Сонця NASA створить штучне сонячне затемнення для дослідження таємниць Сонця
NASA готується до запуску місії, яка допоможе розкрити таємниці Сонця та його впливу на Сонячну систему
Load next