Бурі на Юпітері змінюють хімічний склад його атмосфери

Бурі на Юпітері змінюють хімічний склад його атмосфери
Нові спостереження космічних апаратів NASA виявили, що потужні бурі на Юпітері мають здатність змінювати хімічний склад його атмосфери

Нові спостереження космічних апаратів NASA — орбітального зонда «Юнона» та космічного телескопа «Габбл» — виявили, що потужні бурі на Юпітері мають здатність змінювати хімічний склад його атмосфери.

Результати опубліковані в журналі Science Advances.

Дослідження показало, що вертикальні повітряні потоки, особливо поблизу Великої червоної плями, піднімають аміак з глибин атмосфери на десятки кілометрів угору. Там аміак змішується з водяною парою та утворює кристали в зонах із нижчим тиском.

Ці процеси порушують хімічну рівновагу в атмосфері газового гіганта навіть на глибинах до 100 кілометрів нижче хмарного покриву — значно глибше, ніж вважалося раніше. Такі результати ставлять під сумнів уявлення про стабільність атмосфери Юпітера і відкривають нові перспективи для дослідження як самого Юпітера, так і екзопланет, подібних до нього.

Нагадаємо, На Сонці стався потужний спалах M5.6

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
До Землі наближається 60-метровий астероїд До Землі наближається 60-метровий астероїд
Астрономи заявляють про можливе зіткнення із Землею у 2032 році
Космічний телескоп сфотографував частину емісійної туманності в сузір’ї Єдинорога Космічний телескоп сфотографував частину емісійної туманності в сузір’ї Єдинорога
Космічний телескоп Hubble, спільно експлуатований NASA та ESA, зробив знімок ділянки емісійної туманності Sh2-284
Load next