У Чумацькому Шляху знайшли 44 потенційно придатні для життя планети — дослідження

У Чумацькому Шляху знайшли 44 потенційно придатні для життя планети — дослідження
Учені створили алгоритм, який за допомогою штучного інтелекту передбачив наявність 44 екзопланет, подібних до Землі

Вчені заявили, що в нашій галактиці можуть існувати 44 планети, які мають характеристики, подібні до Землі. До такого висновку дійшли дослідники після використання нової моделі штучного інтелекту.

Результати дослідження оприлюднені в журналі Astronomy & Astrophysics, повідомляє Forbes.

Алгоритм машинного навчання був спеціально розроблений для виявлення зоряних систем, у яких можливе існування планет земного типу. Він аналізував інформацію про вже відомі екзопланети, щоб спрогнозувати наявність схожих об’єктів у інших частинах Чумацького Шляху. За розрахунками, таких планет щонайменше 44, і вони можуть бути придатними для життя.

Йдеться про кам’янисті планети, які мають розміри, подібні до Землі. Вони перебувають у так званій зоні населеності своїх зірок — тобто в таких умовах, де можлива наявність рідкої води на поверхні.

ШІ показав точність передбачення на рівні 99%, що робить цю модель однією з найточніших у подібних дослідженнях. Вчені сподіваються, що новий інструмент допоможе ефективніше шукати планети з потенціалом для життя, значно звужуючи коло пошуку для наземних та космічних телескопів.

Завдяки цьому підходу астрономи зможуть точніше визначати ділянки галактики, на які варто спрямовувати дослідження у пошуках нових світів.

Нагадаємо, Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Місяць виявився старшим на 200 мільйонів років: скільки років супутнику Землі Місяць виявився старшим на 200 мільйонів років: скільки років супутнику Землі
Результати аналізу місячного циркону свідчать, що супутник Землі сформувався на 200 мільйонів років раніше, ніж вважали раніше.
Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару
Завдяки використанню різних фільтрів астрономи отримали деталізоване та барвисте зображення зоряного скупчення й космічного пилу
Load next