Британські вчені створили фарбу, яка знищує небезпечні віруси і бактерії

Британські вчені створили фарбу, яка знищує небезпечні віруси і бактерії
Дія фарби активується після висихання, не змивається та залишається ефективною проти небезпечних вірусів і бактерій

Дослідники з Ноттінгемського університету розробили спеціальне лакофарбове покриття, здатне ефективно знищувати віруси та бактерії — зокрема грип, COVID-19, кишкову паличку й стафілокок.

Про це повідомляє Interesting Engineering.

Новий матеріал може застосовуватися на поверхнях у лікарнях, транспорті та громадських місцях.

Ключовим компонентом інноваційної фарби став хлоргексидин — відомий дезінфікуючий засіб, який широко використовується в стоматології та передопераційній обробці. Його додали до смоли, що використовується для фарбування поверхонь, у результаті чого створили довговічне покриття з антимікробними властивостями.

Фарба проявляє дію одразу після висихання, не змивається й не втрачає ефективності при дотику. За словами керівниці дослідження Фелісіті де Коган, новий засіб може суттєво покращити безпеку у лікарнях, де поверхні часто стають осередками небезпечних інфекцій, стійких до ліків.

На відміну від інших дезінфікуючих засобів, нова фарба не шкодить довкіллю та залишається активною тривалий час. Тестування показало її ефективність на різних типах пластикових і металевих поверхонь, тож її можна застосовувати також у транспортній галузі, авіації чи промисловості.

Нагадаємо, вчені дослідили, що контроль артеріального тиску знижує ризик деменції

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги
Японець, який втратив здатність рухатися через травму хребта, знову почав ходити завдяки пересадці стовбурових клітин
В Аргентині виявили новий вид довгошиїх динозаврів, які жили 78 мільйонів років тому В Аргентині виявили новий вид довгошиїх динозаврів, які жили 78 мільйонів років тому
Аргентинські та уругвайські палеонтологи відкрили новий вид динозаврів