Безпілотник українського виробництва "Громило Оптик" на оптоволокні допустили до використання на фронті

Безпілотник українського виробництва "Громило Оптик" на оптоволокні допустили до використання на фронті
Безпілотники оснащені відеосистемами (на вибір) з денною, сутінковою або нічною (тепловізійною) камерами, що забезпечують точну і надійну ідентифікацію цілей у будь-який час доби

Оборонне відомство України кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України безпілотний авіаційний комплекс «Громило Оптик» українського виробництва.

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, передає  Міноборони .

Безпілотники серії «Громило» різних модифікацій уже тривалий час ефективно працюють у підрозділах Збройних сил України, успішно знищуючи ворожу техніку. Відповідаючи на потреби військових, виробник розробив ще більші версії «Громила» – із рамами розміром 10 дюймів. Такі дрони здатні переносити заряд вибухової сили, достатньої для ураження навіть танків із посиленим бронюванням і захищених вогневих точок противника. Нові моделі оснащено системою управління через оптоволокно. Безпілотники комплектуються відеосистемами на вибір – з денними, сутінковими або нічними (тепловізійними) камерами, що дає змогу точно і надійно виявляти цілі незалежно від часу доби. Моделі «Громило Оптик» вже перебувають на озброєнні військових підрозділів, і є підтвердження їхньої ефективності – зокрема, у знищенні танків, бронетранспортерів та вогневих позицій противника.

Головна перевага «Громило Оптик» – значна дальність застосування та висока ефективність ураження.

З початку 2025 року Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації вже близько 40 зразків безпілотних авіаційних комплексів на оптоволоконному каналі управління, зокрема півтора десятка з них – упродовж квітня. Наші виробники швидко реагують на виклики фронту. Переваги досягає той, хто оперативніше впроваджує інноваційні рішення. Ми не можемо потрапити у пастку ілюзій, недооцінювати технічні можливості ворога, бо він постійно технічно удосконалюється. Ми маємо роботи це швидше, – зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Нагадаємо, українського наземного робота з кулеметом допустили до використання на фронті

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Резерв+ запустив функцію для зміни даних у реєстрі Оберіг Резерв+ запустив функцію для зміни даних у реєстрі Оберіг
У застосунку для військовозобов'язаних "Резерв+" з'явилася функція повторного уточнення даних, яка дає змогу змінювати номер телефону, електронну пошту та адресу проживання в реєстрі "Оберіг"
Українського наземного робота з кулеметом допустили до використання на фронті Українського наземного робота з кулеметом допустили до використання на фронті
У ЗСУ допустили до використання бойового робота з кулеметом D-21-12R
Load next