Штучний інтелект навчили приховувати секретні повідомлення у звичайних розмовах

Штучний інтелект навчили приховувати секретні повідомлення у звичайних розмовах
Дослідники розробили новий метод шифрування, який дозволяє приховувати секретні повідомлення у звичайному тексті так, що листування виглядає цілком природно

Дослідники розробили новий метод шифрування, який дозволяє приховувати секретні повідомлення у звичайному тексті так, що листування виглядає цілком природно. Для цього вони використали велику мовну модель штучного інтелекту, здатну вести спілкування на задану тему та одночасно вплітати літери зашифрованого повідомлення у звичайні слова.

Результати дослідження опублікували на платформі arXiv.

Принцип роботи методу полягає в тому, що кожна літера секретного тексту розміщується у певному положенні в словах повідомлення — наприклад, на другій чи сьомій позиції, або за складнішою схемою. Якщо модель під час генерації стикається із неможливістю вбудувати символ, вона здатна "відкотитися" назад, змінити формулювання речення та продовжити шифрування без порушення природності тексту.

Таке рішення дозволяє учасникам листування заздалегідь домовитися про використання певного коду для розшифрування повідомлення. Водночас для стороннього читача текст виглядатиме як звичайна розмова без ознак шифрування.

Новий підхід може стати альтернативою традиційному шифруванню в месенджерах, яке може бути під контролем спецслужб, особливо у країнах із авторитарними режимами. Дослідники вже успішно випробували технологію на різних прикладах, однак поки що не готові опублікувати її код у відкритому доступі.

Нагадаємо, "Глибокі" дослідження від ChatGPT тепер доступні кожному: як це працює

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У Телеграмі зʼявився чат-бот Ілона Маска У Телеграмі зʼявився чат-бот Ілона Маска
Ілон Маск повідомив, що чат-бот Grok тепер інтегрований в соцмережу Telegram
Україна очима штучного інтелекту: прогноз до кінця 2025 року Україна очима штучного інтелекту: прогноз до кінця 2025 року
Штучний інтелект аналізує величезні масиви даних, щоб прогнозувати майбутнє різних країн, зокрема України. На основі поточних тенденцій та аналітики, запевняє ШІ, можна окреслити ймовірний розвиток подій у сфері економіки, технологій, безпеки та суспільного життя України до кінця 2025 року.
Google впроваджує «розумніший пошук» із ШІ у Gmail Google впроваджує «розумніший пошук» із ШІ у Gmail
Компанія Google додає в Gmail "розумніший пошук", який використовує штучний інтелект
Load next