Фото: Unsplash
Домашні улюбленці можуть відігравати важливу роль у збереженні когнітивного здоров’я людей похилого віку. Як з’ясували швейцарські вчені, власники котів і собак мають повільніші темпи занепаду розумових здібностей, ніж ті, хто не тримає тварин.
Результати дослідження опубліковано в журналі Scientific Reports.
Науковці проаналізували дані масштабного європейського дослідження, що охоплювало людей віком від 50 років протягом 18 років. Близько 40% учасників мали домашніх тварин. Їхню коротко- і довготривалу пам’ять, а також мовленнєву активність (здатність згадувати слова) оцінювали за допомогою регулярних інтерв’ю.
Найкращі результати показали власники собак — у 1886 осіб обидва типи пам’яті зберігалися краще, ніж у решти. Тим часом 1778 власників котів демонстрували кращу здатність формулювати й висловлювати думки. Натомість ті, хто тримав птахів або акваріумних рибок, таких позитивних змін не мали.
Причини, чому не всі тварини впливають однаково, можуть бути різними. Наприклад, птахи та рибки зазвичай живуть недовго, тож із ними складніше встановити глибокий емоційний зв’язок. Крім того, птахи часто порушують сон господарів своїм співом уночі, а нестача якісного сну пов’язана з пришвидшеним когнітивним занепадом. Також не виключено, що рибки й птахи впливають на інші когнітивні функції, як-от увагу, які не аналізувалися у цьому дослідженні.
Вчені припускають, що спілкування з тваринами може стати додатковим інструментом у профілактиці деменції та хвороби Альцгеймера, особливо якщо це собаки або коти.
Нагадаємо, вчені виростили частину людського серця в тваринному організмі
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com