Японський модуль RESILIENCE вийшов на орбіту Місяця: посадка очікується в червні

Японський модуль RESILIENCE вийшов на орбіту Місяця: посадка очікується в червні
Після посадки модуль має провести серію наукових експериментів і доставити на супутник об’єкти культурного значення.

Приватний місячний модуль RESILIENCE, створений японською компанією ispace, 7 травня вийшов на орбіту Місяця. Приземлення на поверхню супутника заплановане не раніше 5 червня.

Про це повідомили на сайті компанії.

RESILIENCE розроблений для підтримки дослідницьких місій, складання карт місячної поверхні та розвідки природних ресурсів. Основна мета — забезпечити недороге й регулярне доправлення вантажів і обладнання на Місяць.

Що робитиме модуль після посадки?

У разі успішного приземлення, RESILIENCE проведе низку наукових експериментів із використанням обладнання приватних компаній. Серед них — пристрої для електролізу води (для добування кисню) і модулі для вирощування водоростей як потенційного джерела їжі.

Також модуль виконуватиме заміри космічної радіації — як на шляху до Місяця, так і вже на орбіті та поверхні — для тайванського університету. Допомагатиме в цьому невеликий ровер TENACIOUS (вагою 5 кг і довжиною близько пів метра), який досліджуватиме місце посадки, збиратиме зразки ґрунту та передаватиме дані на модуль.

Крім наукових приладів, RESILIENCE доставить на Місяць об’єкти культурної цінності:
– металеву пластину з уривком японського науково-фантастичного роману Gundam UC,
– меморіальний диск ЮНЕСКО на тему мовного та культурного розмаїття,
– мініатюрну модель місячного житла, створену шведським художником.

Нагадаємо, космічний телескоп "Хаббл" зафіксував галактику з незвичайним зоряним рукавом

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Зворотна сторона Місяця виявилася значно «сухішою» за видиму - дослідження Зворотна сторона Місяця виявилася значно «сухішою» за видиму - дослідження
Китайські дослідники виявили, що зворотна сторона Місяця значно більш зневоднена, ніж та, яку ми бачимо з Землі.
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги
Японець, який втратив здатність рухатися через травму хребта, знову почав ходити завдяки пересадці стовбурових клітин
Load next