Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) отримав нові зображення полярних сяйв, що сяють над північним полюсом Юпітера. На Землі полярні сяйва виникають внаслідок сонячних бур, коли заряджені частинки від Сонця потрапляють у верхні шари атмосфери. Однак на Юпітері це вражаюче явище має складнішу природу і не обмежується впливом сонячних штормів.
Про це повідомила NASA.
Потужне магнітне поле Юпітера також відіграє ключову роль, залучаючи заряджені частинки з навколишнього простору, включаючи ті, що викидаються в атмосферу вулканами Іо, одного з його супутників. Взаємодія цих різноманітних джерел призводить до формування полярних сяйв на Юпітері, які в сотні разів яскравіші за земні. Завдяки новим знімкам, отриманим телескопом Джеймса Вебба, людство вперше має можливість спостерігати це захоплююче явище в найдрібніших деталях.
Ми хотіли побачити, як швидко змінюються полярні сяйва, очікуючи, що вони будуть поступово згасати та зникати, можливо, протягом чверті години або близько того. Натомість ми спостерігали, як весь полярний регіон шипить і спалахує світлом, іноді змінюючись щосекунди, — розповів Джонатан Ніколс, який очолює команду британського Університету Лестера, що зробила ці знімки.
Нагадаємо, Космічний телескоп "Хаббл" зафіксував галактику з незвичайним зоряним рукавом
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com
Фото: NASA