Вчені розшифрували значення двох свистів дельфінів

Вчені розшифрували значення двох свистів дельфінів
Американські дослідники після 40 років спостережень за афалінами визначили значення двох видів свисту: один повідомляє про небезпеку, інший — про раптовий контакт із об’єктом. За відкриття команда отримала премію Коллера-Дуллітла і $100 тисяч.

Фото: Ranae Smith/Unsplash

Дослідники, які понад 40 років вивчають спілкування афалін (вид дельфінів із родини дельфінових), змогли встановити значення двох типів свистів, які тварини використовують для передачі інформації.

Про це повідомляє The Guardian.

Вчені з Океанографічного інституту Вудс-Гоул (США) визначили, що один із сигналів слугує тривожним попередженням, а інший — є реакцією на раптовий контакт із чимось несподіваним.

Для збору даних дослідники використовували гідрофони — спеціальні мікрофони для запису підводних звуків, а також цифрові акустичні мітки, які допомагають відстежувати переміщення тварин. Таким чином вони записали десятки тисяч свистів, що не є унікальними для конкретних особин, але становлять майже половину всього звукового спілкування дельфінів.

У результаті вчені виокремили понад 20 типів свистів, два з яких особливо часто використовувалися — принаймні 25 дельфінами. Ці звуки дослідники потім відтворювали й спостерігали реакцію тварин у природному середовищі за допомогою дронів.

Під час дослідження один зі свистів викликав у дельфінів уникальні дії — що вказує на його функцію як тривожного сигналу. Інший, навпаки, спричиняв різні реакції, ймовірно, вказуючи на раптове зіткнення або несподівану подію.

Це дослідження було відзначене премією Коллера-Дуллітла. Команда отримала нагороду у 100 тисяч доларів за значний внесок у розшифрування тваринного спілкування.

Голова журі Йоссі Йовел назвав обсяг і якість зібраного за десятиліття матеріалу вражаючими та висловив переконання, що це відкриття стане поштовхом до нових досягнень, особливо з використанням штучного інтелекту.

Член журі, Джонатан Берч із Лондонської школи економіки, пояснив, що головною перепоною у вивченні тваринної комунікації залишається нестача даних. На відміну від мовних моделей на кшталт ChatGPT, які потребують трильйонів слів для навчання, у випадку з тваринами такої бази поки що не існує. Саме тому, за словами Берча, дослідження, що триває десятиліттями, є надзвичайно цінним внеском у науку.

Нагадаємо, вчені встановили “нульового пацієнта” спалаху мавпячої віспи: білка, а не мавпа

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Дельфіни вміють попереджати про небезпеку та виражати здивування — нове дослідження Дельфіни вміють попереджати про небезпеку та виражати здивування — нове дослідження
Науковці у дельфінів виявили "сигнали здивування" та попередження про небезпеку
У Чумацькому Шляху знайшли 44 потенційно придатні для життя планети — дослідження У Чумацькому Шляху знайшли 44 потенційно придатні для життя планети — дослідження
Учені створили алгоритм, який за допомогою штучного інтелекту передбачив наявність 44 екзопланет, подібних до Землі
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Load next