Фото: Depositphotos
Під час так званої Лашампської екскурсії, яка сталася близько 41 тисячі років тому, магнітне поле Землі ослабло майже на 90%. Це залишило атмосферу вразливою до сонячного випромінювання та космічних частинок.
Про це пише Dailygalaxy.
Дослідження, опубліковане у Science Advances, вказує: така геомагнітна аномалія могла безпосередньо вплинути на поведінку і адаптації доісторичних людей.
Науковці встановили, що внаслідок розпаду магнітного диполя, замість цілісного поля з’явилися окремі слабкі полюси, розкидані по планеті. Це дозволило сонячним частинкам проникати в атмосферу, спричиняючи надзвичайно яскраві полярні сяйва й посилене УФ-випромінювання.
Археологічні дані свідчать, що в цей період люди почали активніше ховатися в печерах — імовірно, для захисту від сонячного світла. Виявлені сліди використання шкіряного одягу та охри вказують на перші спроби захисту шкіри. Крім того, такі знахідки збігаються з часом геомагнітної події.
Попри відсутність прямих доказів, науковці бачать ймовірний зв’язок між космічними змінами та адаптивною поведінкою людини. Це розширює наше уявлення про те, як древні люди реагували на глобальні загрози — не лише виживали, а й еволюціонували.
Досвід Лашампської екскурсії може бути корисним і сьогодні. У сучасному технологічному світі ми також вразливі до магнітних бур — а приклад наших предків нагадує, що вміння адаптуватися до космічних загроз має вирішальне значення.
Нагадаємо, на Мальті археологи б'ють на сполох через загрозу знищення храму віком 7 тисяч років
Юлія Педюк - pravdatutnews.com