Фото: ілюстративне/Unsplash
Іспанські археологи знайшли унікальні артефакти з метеоритного заліза в складі 3000-річної скарбниці, відомої як «скарби Вільєни».
Про це повідомляє Daily Galaxy.
Колекцію з 66 предметів, здебільшого золотих, було знайдено ще у 1963 році поблизу іспанського міста Аліканте. Проте лише нещодавно дослідники звернули увагу на два об’єкти — іржавий браслет і порожнисту півсферу, які вирізнялись на тлі коштовностей.
Аналіз показав, що ці предмети виготовлені не зі звичайного заліза, а з метеоритного — матеріалу, збагаченого нікелем, який не трапляється у природному залізі земного походження. Це свідчить, що залізо було отримане з уламків метеорита.
Це відкриття змушує переглянути уявлення про технологічні можливості бронзової доби. За словами науковців, використання метеоритного заліза свідчить про знання методів його обробки ще до початку залізного віку. До того ж це перший відомий приклад використання подібного металу на території сучасної Іспанії.
Дослідники планують застосувати новітні неінвазивні методи аналізу, щоби з’ясувати більше про походження та обробку цих артефактів.
Нагадаємо, археологи виявили три стародавні міста майя в джунглях Гватемали
Юлія Педюк - pravdatutnews.com