Фото: Unsplash
У Західній Африці, зокрема в Малі, було виявлено величезне родовище надзвичайно чистого водню, що може стати альтернативою традиційним джерелам енергії, таким як газ і нафта. В одній із місцевих шахт інженери знайшли приблизно 1,4 мільйона кілограмів природного водню, який займає площу близько 8 квадратних кілометрів.
Про це повідомляє Ecoticias.com.
Відкриття стало можливим після пожежі, що сталася у 2000-х роках через викид газу на шахті Буракебугу. Аналіз показав, що газ на 98% складався з чистого водню.
Вчені з’ясували, що цей водень утворюється природним шляхом — завдяки хімічній взаємодії води з залізовмісними мінералами внаслідок процесу, який називається серпентинізацією. При цьому процес постійно відбувається, отже водень продовжує утворюватися.
Ще одна важлива перевага — вартість видобутку. Природний водень у Малі можна добувати за 50 центів за кілограм, що в рази дешевше за зелений (до $5) та синій (близько $2–3) водень.
Це відкриття стимулює зацікавлення до геологічних можливостей інших африканських країн, таких як Гвінея, Демократична Республіка Конго та частини Південної Африки, які можуть мати подібні родовища. Експерти вбачають у цьому шанс зробити Африку ключовим гравцем у майбутньому світової енергетики.
Нагадаємо, на кордоні Аргентини та Чилі виявили одне з найбільших родовищ золота у світі
Юлія Педюк - pravdatutnews.com