Все більше українців планують залишитися у Фінляндії після завершення війни — дослідження

Все більше українців планують залишитися у Фінляндії після завершення війни — дослідження
Згідно з даними дослідження, лише 6% опитаних українців планують повернутися в Україну

Фото: depositphotos

Про це свідчать результати опитування, проведеного на замовлення Міністерства внутрішніх справ Фінляндії, повідомляє Yle.

Водночас 66% респондентів заявили, що хочуть залишитися у Фінляндії, а ще 26% поки не визначилися зі своїми планами.

Для порівняння: улітку 2022 року намір залишитися в країні мали лише 27% опитаних, восени 2023-го — вже 51%.

Співавторка дослідження Анастасія Копцюх пояснила, що зростання цього показника пов’язане з тривалістю війни та міркуваннями безпеки, особливо серед людей із постраждалих регіонів. Вона додала, що з часом, коли українці інтегруються в нове суспільство, бажання повернутися додому поступово зменшується.

Дослідження також показало, що мовна інтеграція українців помітно покращується. Якщо у 2022 році лише 0% респондентів могли навчатися або працювати фінською мовою, то у 2023 році таких було вже 12%, а у 2025 році — 38%.

Серед українців, які володіють фінською, 34% уже працевлаштовані, проте 19% визнають, що їхніх мовних знань недостатньо для роботи.

Попри це, 67% опитаних активно шукають роботу, але знайти її вдалося лише 30%. Основними причинами відмови від подання заявок на вакансії стали недостатні мовні навички (72%) та складна ситуація на ринку праці (25%).

Крім того, 48% респондентів планують подати заяву на отримання дозволу на проживання у Фінляндії на підставі роботи, навчання чи сімейних зв’язків після завершення дії тимчасового захисту. Ще 14% уже мають відповідний дозвіл і мають намір залишитися.

За чинним законодавством Фінляндії, українці з візою типу B (тимчасовий захист) можуть паралельно оформити дозвіл на проживання типу A без втрати свого статусу.

Опитування проводилося влітку 2025 року серед 2085 українських громадян, 63% із яких — вихідці зі східних регіонів України. Загалом, за оцінками, у Фінляндії нині перебуває близько 48 тисяч українців, які отримали тимчасовий захист.

До слова, країни Балтії готують плани евакуації через зростання військових витрат Росії

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Більшість українських біженців не планують повертатися: соціолог назвав причину Більшість українських біженців не планують повертатися: соціолог назвав причину
Близько третини українських біженців мають намір повернутися в Україну, тоді як решта – переважно налаштовані на довготривале проживання за кордоном.
Фінляндія зводить паркан з камерами ШІ на кордоні з РФ Фінляндія зводить паркан з камерами ШІ на кордоні з РФ
Фінляндія продовжує зводити сучасний паркан уздовж кордону з Росією.
Українці все частіше шукають захист у ЄС – DeepState Українці все частіше шукають захист у ЄС – DeepState
За пів року подано понад 16 тисяч заяв у країнах ЄС та Швейцарії. DeepState повідомляє про 29% зростання кількості звернень