Китай майже вдвічі збільшив імпорт російських дорогоцінних металів

Китай майже вдвічі збільшив імпорт російських дорогоцінних металів
У першій половині 2025 року Росія експортувала до Китаю дорогоцінних металів майже на мільярд доларів — це на 80% більше, ніж торік

Фото: Depositphotos

У першій половині 2025 року експорт дорогоцінних металів із Росії до Китаю майже подвоївся.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Trade Data Monitor.

Китай імпортував російських руд і концентратів (зокрема золота та срібла) на суму близько 1 мільярда доларів — на 80% більше, ніж за аналогічний період торік.

Це зростання пов’язане з рекордними цінами на золото — цього року банківські метали подорожчали приблизно на 28%. Причиною стали зростання геополітичної напруги, активна скупка золота з боку центробанків і інвестиційних фондів.

Серед компаній, що збільшили експорт до Китаю, — російський гірничо-металургійний гігант «Норільський нікель», який постачає паладій і платину. У 2025 році ціни на ці метали підскочили відповідно на 38% і 59%.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну Росію відсторонили від провідних західних ринків золота, зокрема в Лондоні та Нью-Йорку. Через це Китай залишився одним із небагатьох великих покупців російських дорогоцінних металів. Тим часом Центральний банк Росії, який раніше активно купував золото, не поновив закупівлі у великих обсягах.

До того ж у 2024 році в самій Росії зафіксували рекордний попит на золото серед населення. Росіяни масово скуповували дорогоцінні метали, аби зберегти свої заощадження.

Нагадаємо, Китай погрожує ЄС «заходами» у відповідь на санкції проти його банків

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
РФ прагне витіснити українську соняшникову олію з азійських ринків РФ прагне витіснити українську соняшникову олію з азійських ринків
За період вересень – квітень 2025/26 маркетингового року Україна експортувала лише 3,3 млн тонн соняшникової олії
Велика Британія ввела 150 санкцій проти Росії — Politico Велика Британія ввела 150 санкцій проти Росії — Politico
Підкреслюється, що нові санкції починають діяти негайно
Банки Китаю почали обмежувати фінансування закупівель російської сировини Банки Китаю почали обмежувати фінансування закупівель російської сировини
Незрозуміло, чи відмовилися китайські банки від інших форм фінансування закупівлі сировини у російських компаній.
Load next