Литва планує скасувати вивчення російської мови в школах як другої іноземної

Литва планує скасувати вивчення російської мови в школах як другої іноземної
Уряд Литви розглядає можливість вилучення російської мови з переліку обов’язкових для вивчення як другої іноземної у школах

Фото: depositphotos

У Литві розглядають можливість скасування вивчення російської мови як другої іноземної у школах.

Про це повідомляє LRT.

Обговорення цього питання планується найближчим часом на рівні Міністерства освіти, Сейму та громадськості.

Заступник міністра освіти, науки та спорту Йонас Петкявічюс зазначив, що актуальні дані свідчать про значне падіння інтересу до російської: якщо у 2014-2015 навчальному році її обирали понад 81% учнів шостих класів, то в 2024-2025 — лише 43,5%.

Попри це, урядовці наголошують, що таке рішення потребує виваженого підходу. Зокрема, потрібно врахувати наявність викладачів інших мов, які могли б замінити російську. Петкявічюс зазначив, що викладачів німецької й французької стало більше, але вчителів іспанської все ще бракує, особливо у віддалених регіонах.

Оскільки навчальна програма передбачає обов’язкове вивчення другої іноземної мови, будь-яке вилучення повинно супроводжуватись адекватною заміною.

Член парламентського Комітету з питань освіти Дарюс Якавічюс запропонував, щоб реформа вступила в силу з 1 вересня 2026 року, і з цього моменту учні 5–6 класів не могли більше обирати російську мову.

Нагадаємо, до 2030 року Литва планує впровадити загальну військову службу

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У школах Фінляндії відтепер діятиме обмеження користування ґаджетами У школах Фінляндії відтепер діятиме обмеження користування ґаджетами
Крім Фінляндії, Даня також заборонить використання смартфонів, проте в повному обсязі
Мовні пріоритети на ринку праці України: вимоги роботодавців до володіння російською (2 частина) Мовні пріоритети на ринку праці України: вимоги роботодавців до володіння російською (2 частина)
У статті аналізується роль російської мови на українському ринку праці у сфері освіти. З’ясовано, що вимоги до її знання зустрічаються рідко (від 0,48% до 4% вакансій залежно від регіону) і найчастіше пов’язані з роботою з російськомовними клієнтами чи переселенцями
В Україні пропонують запровадити ЗНО після 9-го класу В Україні пропонують запровадити ЗНО після 9-го класу
Учні отримають інструмент для вибору майбутнього, а держава зможе оцінити реальний стан освіти школярів
Load next