Індія та Пакистан звинуватили одне одного у порушенні умов припинення вогню, яке набрало чинності 10 травня о 14:30 за київським часом. Незважаючи на початкове загострення, вже до ранку 11 травня ситуація на кордоні значно заспокоїлася — з обох боків перестали лунати вибухи.
Про це повідомляють Reuters та Al Jazeera.
Перемир’я стало результатом тривалих переговорів, у яких посередником виступили Сполучені Штати. Президент США Дональд Трамп привітав домовленість і заявив про намір посилити торговельні зв’язки з обома країнами, а також запропонував допомогу у врегулюванні давнього конфлікту навколо Кашміру.
Я пишаюся тим, що США змогли допомогти вам ухвалити це історичне рішення… Я готовий працювати з вами, щоб, можливо, знайти рішення для Кашміру, навіть якщо це займе тисячу років, — зазначив Трамп у соцмережах.
Втім, вже за кілька годин після початку перемир’я Індія заявила про обстріли з пакистанського боку. У відповідь Пакистан звинуватив Індію в аналогічних діях. Попри це, на ранок мешканці Карачі та індійського Кашміру повідомили про тишу вперше за останні два тижні активних бойових дій.
У регіоні відновлюється інфраструктура: електропостачання повернулося до більшості прикордонних районів Індії, нормалізовано авіасполучення — Пакистан відкрив повітряний простір для всіх типів рейсів. У Кашмірі знову працюють магазини.
Однак, повного повернення до мирного діалогу поки немає. Угода про розподіл вод річки Інд залишається в замороженому стані — Індія вийшла з неї після звинувачень на адресу Пакистану у причетності до смертельного нападу на туристів у Пахалгамі. Крім того, обмеження на торгівлю та візи між країнами досі не скасовано.
Нагадаємо, Міністри закордонних справ Індії та Пакистану підтвердили мирну домовленість
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com