Завершено слідство у справі Коломойського та "ПриватБанку" щодо заволодіння 9,2 млрд грн

Завершено слідство у справі Коломойського та "ПриватБанку" щодо заволодіння 9,2 млрд грн
За даними слідства, у січні-березні 2015 року Коломойський розробив схему для заволодіння коштами фінансової установи

Фото: depositphotos

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про завершення розслідування справи за підозрою колишнього власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського та ще п'ятьох фігурантів. Їм інкримінують заволодіння понад 9,2 мільярда гривень коштів банку.

За даними слідства, у січні-березні 2015 року, будучи власником "ПриватБанку" та очолюючи тоді Дніпропетровську ОДА, Коломойський розробив схему для заволодіння коштами фінансової установи. Метою було фінансування підконтрольної йому офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.

Для реалізації плану, банк штучно зобов'язали виплатити вказаній компанії понад 9,2 мільярда гривень під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

Надалі, для легалізації, частина цієї суми – понад 446 мільйонів гривень – була перерахована на рахунки трьох пов'язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а потім – на рахунки ще двох компаній. В кінцевому підсумку, кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара "ПриватБанку". НАБУ зазначає, що ці кошти Коломойський вніс до статутного капіталу "ПриватБанку" на вимогу Національного банку.

Наразі підозрюваними у справі є:

  • колишній кінцевий бенефіціарний власник "ПриватБанку" та організатор групи Ігор Коломойський;
  • колишній голова правління "ПриватБанку";
  • колишній заступник керівника напрямку – директор Департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з "ПриватБанком";
  • ексзаступниця голови правління "ПриватБанку" – директорка казначейства;
  • ексначальниця Департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства "ПриватБанку";
  • ексзаступниця керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу "ПриватБанку".

Дії фігурантів кваліфіковано за статтями 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) та 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Керівника детективів НАБУ затримали через ймовірний бізнес у РФ

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Load next