Фото: Unsplash
У Міністерстві закордонних справ України назвали "найдурнішим рішенням" публікацію The New York Times, авторка якої готувала матеріал із прикордонних районів Росії в супроводі бойовиків чеченського підрозділу "Ахмат".
Про це у соцмережі X заявив речник МЗС Георгій Тихий.
Він висловив обурення тим, що журналістка Нанна Гайтман створила репортаж, маючи доступ до територій у Курській області лише завдяки підтримці воєнізованих формувань, які беруть участь у війні проти України.
Той, хто на сайтівважав за розумне писати репортаж разом із російськими воєнними злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не "інша сторона історії". Це просто дозвіл російській пропаганді вводити аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції на рівні Дюранті повертаються до NYT — заявив Тихий.
У своїй заяві він згадав про Уолтера Дюранті — колишнього керівника московського бюро NYT у 1920-х роках, якого звинувачують у замовчуванні Голодомору та підтримці радянського режиму.
Репортаж під заголовком "Пейзаж смерті: що залишилося там, де Україна вдерлася в Росію" був опублікований 12 липня. У ньому авторка шість днів перебувала в прикордонній Курській області, пересуваючись разом із бойовиками "Ахмату". Вона не лише наводить їхні цитати про "захист російської землі", а й описує їхню "допомогу" в евакуації цивільних.
Під дописом Тихого користувачі звернули увагу, що Нанна Гайтман мешкає у Москві, має російське походження та неодноразово створювала матеріали, які висвітлюють війну з позицій, вигідних Кремлю. Вона також знімала репортажі з окупованого Бахмута, а за фото пораненого проросійського бойовика отримала цьогорічну нагороду World Press Photo.
Українська сторона наполягає: такі "репортажі" лише маскують воєнні злочини під виглядом журналістики й шкодять правді про війну.
Нагадаємо, після українського наступу: що розповідають жителі Курської області — NYT
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com