Фото: Depositphotos
За неявку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для уточнення облікових даних або проходження військово-лікарської комісії передбачено штрафи від 17 до 25 тисяч гривень. У разі несплати протягом 15 днів сума штрафу подвоюється. За систематичні порушення можливі суворіші санкції — аж до конфіскації транспортного засобу.
Про це в коментарі РБК-Україна повідомила адвокатка та керуюча партнерка адвокатського об’єднання "Актум" Олена Хоменко.
Коли можуть забрати авто?
Як пояснює юристка, вилучення автомобіля можливе лише в рамках виконавчого провадження — якщо загальна сума заборгованості перевищує 165 тисяч гривень. У такому випадку державний виконавець має право арештувати й виставити на продаж рухоме чи нерухоме майно порушника, зокрема й автомобіль. Реалізація конфіскованого майна здійснюється через електронні майданчики СЕТАМ.
Чому така практика майже не застосовується?
Олена Хоменко наголошує, що на практиці подібні випадки поодинокі. Причини — такі:
- Невелика кількість справ у судах. З початку 2025 року розглядалися лише 59 справ, пов’язаних із порушенням військового обліку, й тільки у 9 випадках було винесено рішення.
- Завантаженість судів і постійні повітряні тривоги затягують процес розгляду.
- Обмежене фінансування. Територіальні центри комплектування не мають достатнього бюджету для подачі великої кількості позовів.
Попри те, що закон дозволяє конфіскацію майна за борги, на практиці цей інструмент використовується дуже рідко.
Нагадаємо, контрабандисти на Буковині намагалися переправити сигарети до Румунії за допомогою драбини
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com