"Мобілізація" викликає несприйняття: заступник голови ОП про новий підхід до армії

"Мобілізація" викликає несприйняття: заступник голови ОП про новий підхід до армії
Заступник керівника Офісу президента України, полковник Павло Паліса наголосив на необхідності змінити підхід до сприйняття військової служби

Заступник керівника Офісу президента України, полковник Павло Паліса наголосив на необхідності змінити підхід до сприйняття військової служби, зробивши її невід’ємною частиною суспільної культури.

Про це він говорив під час зустрічі з журналістами.

Він наголошує, що мобілізація як явище викликає внутрішнє несприйняття, адже людей не повинно бути потрібно змушувати захищати свою країну.

Відверто кажучи, саме слово "мобілізація" викликає у мене певне внутрішнє несприйняття. Мені складно прийняти, чому людей потрібно змушувати захищати свою країну - державу, народ, сім’ю, дім, район, область... Наші реалії такі, що від них нікуди не дітися. З півночі, сходу й півдня ми оточені агресивним сусідом. Це довгострокова реальність, у якій доведеться жити нашим дітям, онукам і правнукам, – зазначив Паліса. 

Він запропонував модель, за якою кожен, хто претендує на роботу в державному секторі або отримує зарплату з бюджету, має пройти військову службу. Йдеться про короткий контракт, що передбачає базову військову підготовку та знайомство з армійською структурою. Це, на його думку, допоможе зруйнувати страхи й упередження щодо служби.

Паліса також звернув увагу на суспільний парадокс: ЗСУ шанують, але водночас багато хто не хоче, щоб їхні рідні йшли до війська. Причиною цього є поширені страхи та дезінформація. Він вважає, що обов’язковий короткий контракт для чоловіків і жінок допоможе змінити ставлення до армії та усунути необґрунтовані побоювання.

Нагадаємо, Росія планує збільшити чисельність військ на 150 тисяч у 2025 році, - ОП

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
В ОРДЛО зірвано план примусової мобілізації, — розвідка В ОРДЛО зірвано план примусової мобілізації, — розвідка
Призовники всіляко уникають мобілізації, не бажаючи стати "гарматним м'ясом".
Окупанти піднімають вік "мобілізованих" з ОРДЛО до 65 років Окупанти піднімають вік "мобілізованих" з ОРДЛО до 65 років
Також масово мобілізовують студентів.
Load next