Соляна шахта Прайд у Румунії під загрозою через повені: туристичну перлину затоплює вода

Соляна шахта Прайд у Румунії під загрозою через повені: туристичну перлину затоплює вода
Частину підземних галерей затоплено, шахту тимчасово закрили, а місцева влада попереджає про можливі катастрофічні наслідки для економіки регіону.

Фото: Zhifei Zhou/Unsplash

У Румунії сильні повені поставили під загрозу збереження відомої соляної шахти Прайд, яка щороку приваблює близько пів мільйона туристів. Розташована в повіті Харгіта, шахта відома своїми підземними галереями, мотузковим парком і каплицею, вирізьбленою в солі. Водночас вона також виконує функцію медичного центру для лікування хвороб дихальної системи.

Про це повідомляє Reuters.

Внаслідок найсильніших за останні 30 років злив у регіоні, потік поблизу міста Прайд вийшов з берегів і частково затопив шахту. Через загрозу її повністю закрили. Місцева влада попереджає, що знищення шахти може мати руйнівні наслідки для регіону, де велика частина населення залежить від туристичної галузі, пов’язаної саме з цим об’єктом.

Проблема з соляною шахтою може мати катастрофічні наслідки для всього регіону, – зазначив Чонгор Жомборі, головний бухгалтер місцевого підрозділу Національної соляної компанії S.A., яка володіє частиною шахти.

Хоча в шахті ще ведеться видобуток солі (близько 70–100 тисяч тонн на рік), туристична її частина зазнала значної шкоди. Працівники вже евакуювали обладнання і наразі укріплюють неушкоджені частини об’єкта, які ще не були відкриті для туристів.

Мер міста Прайд Ласло Нягруш повідомив, що шахтарі будують дамби та шлюзи, щоб захистити уцілілі галереї від подальших підтоплень.

Нагадаємо, на південному сході Австралії внаслідок масштабної повені загинули щонайменше п’ятеро осіб, а понад 10 тисяч житлових будинків опинилися під водою.

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео) Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео)
Виробництво хутрових виробів та купівля одягу із натурального хутра вимірюється не у гривнях чи євро, а у життях невинних тварин. Так, кількість тварин, яка потрібна для виготовлення однієї шуби залежно від виду в середньому становить - 250 білок і шиншил, 90 соболів, 20 рисей чи 45 вбитих норок.
Смог і забруднене повітря: на заході України та в Європі фіксують небезпечні показники Смог і забруднене повітря: на заході України та в Європі фіксують небезпечні показники
У Львові та області помітно погіршилася якість повітря, місцями спостерігається смог
Захворюваність на кір у Європі сягнула рекордного рівня за останні 27 років Захворюваність на кір у Європі сягнула рекордного рівня за останні 27 років
Кількість випадків кору в Європі та Центральній Азії подвоїлася, досягнувши найвищого рівня з 1997 року
Load next