Юрчишин спростував фейки про обмеження свободи слова "Законом про медіа"
В ЗМІ поширювалася інформацію про те, що законопроєкт №11321 нібито обмежує свободу слова та запроваджує покарання для медіа. Важливо підкреслити, що метою цього законопроєкту є посилення захисту доброчесних ЗМІ, а не обмеження свободи слова як для медіа, так і для користувачів.
Про це повідомив нардеп України Ярослав Юрчишин.
Ключовим моментом є те, що ніхто не зобов'язуватиме медіа видаляти критичні коментарі на адресу будь-кого, так само як і будь-які інші коментарі без юридичних на це підстав.
Ситуація ДО прийняття законопроєкту:
Згідно з чинним "Законом про медіа", на медіа можна було подати скаргу до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення або ж звернутися до суду за поширення недостовірної інформації, навіть якщо така інформація містилася лише в коментарі під їхнім матеріалом. Судовий процес – це тривалий та витратний процес, який також може негативно вплинути на імідж ЗМІ.
Ситуація ПІСЛЯ прийняття законопроєкту:
Законопроєкт №11321 вносить зміни, які надають медіа більше контролю над ситуацією. У разі відкриття судового провадження та отримання від суду обґрунтованого рішення щодо матеріалу, який порушує "Закон про медіа", медіа отримує можливість самостійно вирішити подальшу долю коментаря, щодо якого було винесено рішення.
ЗМІ має два варіанти:
- Видалити коментар: Медіа може видалити коментар протягом трьох днів після отримання інформації від суду і в такому разі не нестиме жодної відповідальності.
- Залишити коментар та захищати свою позицію в суді: Якщо ЗМІ поділяє позицію коментатора, воно може залишити коментар та відстоювати свою правоту в суді.
Отже, законопроєкт №11321 не запроваджує покарань за наявність "негативних коментарів" та не обмежує свободу слова. Натомість, він надає медіа більше автономії у вирішенні спорів, пов'язаних з коментарями, та зменшує ризик безпідставного судового переслідування.
Передісторія
Нещодавно в інформаційному просторі України з'явилася інформація, пов'язана із законопроєктом №11321. Низка ЗМІ поширила неправдиві відомості про те, що цей законопроєкт нібито запроваджує обмеження свободи слова та карає медіа за не видалення "негативних коментарів" під новинами, особливо якщо ці коментарі стосуються посадовців.
Нагадаємо, Верховна Рада відкрила доступ журналістам до засідань парламентських комітетів
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com