10 років тому - і сьогодні: як змінилися вимоги до житла в Україні

10 років тому - і сьогодні: як змінилися вимоги до житла в Україні
Останнє десятиліття кардинально змінило те, яким українці бачать комфортне житло.

Якщо раніше покупці обирали квартиру за площею і ціною, то сьогодні на перший план виходить якість простору, інфраструктура та естетика середовища. 

Чому так сталося і як це впливає на ринок - пояснює співзасновник девелоперської компанії LEV Development - Олександр Островський.

Раніше важливими були лише «стіни»

Ще 10-15 років, каже він, тому покупці звертали увагу переважно на:

  • кількість кімнат;
  • ціну за квадратний метр;
  • наявність газу, світла й даху над головою.

Я живу в будинку, який ми будували 10 років тому. Він мене вже не влаштовує за сучасними вимогами. А тоді це був один із найкращих проєктів, - зізнається Олександр.

Сьогодні житло - це не лише квартира

Сьогодні ж, переконаний девелопер, сучасний покупець дивиться ширше:

  • Який вигляд має двір?
  • Чи є місця для дітей?
  • Як облаштована зона для відпочинку та спорту?
  • Чи буде соромно запросити друзів?

Тепер ми будуємо не просто будинки - ми будуємо середовище, вулиці, навіть країну. Бо житло - це не тільки те, що в середині, це і те, що назовні, - наголошує він.

Покупець змінився - і підняв планку

За словами Олександра, українці почали більше подорожувати, бачити приклади архітектури в Кракові, Відні, Берліні. І тепер не хочуть «повертатися в бетонну реальність».

Людина не може пояснити словами, чому їде з країни. Але вона бачить чисту вулицю, де не треба мити туфлі після дощу - і хоче жити там, - додає спікер.

Відкритий двір - нова етика простору

Тренд 2020-х - відкрите середовище без парканів - це змінює не лише вигляд, а й культуру міста, каже девелопер.

Раніше все було на замках: паркан, хвіртка, картка на вхід. Тепер ми відкриваємо простори, інтегруємо їх у місто - і це формує нове уявлення про життя, - зазначає Олександр.

Змінилися не лише вимоги - змінилося мислення

Тепер девелопери - не просто бізнесмени, переконаний він, вони - агенти змін, які формують культуру комфорту, архітектури, чистоти, громадського простору.

Ми нічого не придумали. Ми їздимо по світу, дивимося найкраще - і втілюємо це тут. Бо хочемо, щоби люди залишались жити в Україні, - пояснює Олександр Островський.

До слова, девелопер підтримує країну ідейно не лише своїми проектами, але й рішеннями, адже весною 2024 року приєднався до лав ЗСУ.

Замість висновків

Україна вже змінилася. Разом із вимогами до житла змінилася і роль девелоперів. Сьогодні будівництво - це не просто про метри, це про сенси. І саме завдяки цьому ми маємо шанс створити країну, в яку хочеться не втекти, а повернутися.

Читайте також
Облагородження зеленої зони у Львові: прибирання території Малоголосківського парку триває (відео) Облагородження зеленої зони у Львові: прибирання території Малоголосківського парку триває (відео)
Повністю прибирати Малоголосківський парк планують до кінця літа. Потім із садівницею займатимуться створенням подальшої інфраструктури.
Остання квартира у ЖК ARTHOUSE park: вигідна пропозиція для тих, хто цінує комфорт і стиль Остання квартира у ЖК ARTHOUSE park: вигідна пропозиція для тих, хто цінує комфорт і стиль
Житловий комплекс бізнес-класу з ідеальним виглядом на Малоголосківський парк - компанія «LEV Development» оголосила про продаж останньої квартири у новому ЖК ARTHOUSE park
4А секція ЖК Hygge Lux від LEV Development вже чекає на нових мешканців 4А секція ЖК Hygge Lux від LEV Development вже чекає на нових мешканців
Компанія LEV Development, попри воєнний стан, здає в експлуатацію вже третій проєкт
Load next