Фото: Zukiman Mohamad/pexels
Угорська нафтова компанія Mol, яку часто критикують за значну залежність від російських енергоносіїв, бачить у трубопроводі з українського порту "Одеса" найкращий варіант для постачання нафти до країни.
Як пише Bloomberg, компанія прагне отримати доступ до нафтопроводу Одеса — Броди, який простягається від чорноморського порту України до її кордону з Польщею. Це дозволить Угорщині отримувати морські постачання сирої нафти від різних світових виробників. Потім ці потоки можна було б спрямувати до Угорщини через південну гілку нафтопроводу "Дружба", який наразі транспортує російську нафту і з'єднується з Одеським трубопроводом поблизу українсько-польського кордону.
Представник Mol зазначив журналістам:
Одеський трубопровід означатиме доступ до всіх видів альтернативної сирої нафти завдяки морському сполученню. Цей трубопровід служитиме безпеці постачань регіону, ЄС та України.
Хоча Угорщина у 2022 році отримала виняток із заборони Європейського Союзу на постачання російської сирої нафти, що дозволяє їй, як країні без виходу до моря, продовжувати отримувати російську нафту через трубопровід "Дружба", країна перебуває під тиском щодо поступового припинення цих постачань. Це пов'язано з прагненням ЄС повністю припинити імпорт енергоносіїв з Росії до 2027 року.
Видання підкреслює, що підключення до української інфраструктури буде складним завданням. Одеса часто стає мішенню російських ракетних атак, а сам трубопровід, який нині не функціонує, потребуватиме величезних інвестицій. Крім того, Чорне море поблизу узбережжя України heavily заміноване з моменту повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Mol висловлює бажання, щоб ЄС взяв участь у "відновленні" Одеського нафтопроводу, який, за словами компанії, також забезпечить альтернативу російській нафті для Сербії.
Нагадаємо, Угорщина та Словаччина заблокували 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії — ЗМІ
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com