В Одесі знайшли генуезькі артефакти XIV століття: біля Дюка – рештки давньої фортеці

В Одесі знайшли генуезькі артефакти XIV століття: біля Дюка – рештки давньої фортеці
У центрі Одеси, поблизу мерії, археологи виявили унікальні артефакти генуезького походження, зокрема залишки фортифікацій XIV століття

Фото: Сайт міськради

У центрі Одеси, поблизу мерії, археологи виявили унікальні артефакти генуезького походження, зокрема залишки фортифікацій XIV століття.

Про це повідомили в пресслужбі міськради.

Розкопки тривають з 25 червня на Приморському бульварі. Їх проводять студенти Південноукраїнського педуніверситету імені Ушинського разом із науковцями Інституту археології НАН України. Знахідки було презентовано меру Одеси Геннадію Труханову.

Серед найціннішого — археологічні матеріали італійського поселення Джинестра (XIV ст.), знайдені біля пам’ятника герцогу де Рішельє. Монумент, відкритий у 1828 році, виявився встановленим на культурному шарі генуезького часу, пізніше трансформованому за Османської імперії. Рештки давньої фортеці знайдено біля фунікулера.

Ділянку поблизу пам’ятника вже законсервовано. Наступний етап — визначення меж укріплень шляхом трасування.

Природний ландшафт Одеси споконвіку сприяв її портовій функції, але місто як таке почало розвиватися лише наприкінці XVIII століття — після здобуття османської фортеці військом Хосе де Рібаса, — зазначили в мерії.

Також виявлено бронзові прикраси, кераміку та інші побутові предмети. Мер доручив організувати співпрацю педуніверситету з Генуезьким університетом та ініціювати дослідження в італійських архівах.

Античний Дюк стоїть на античних греках. І не лише на них…, — підсумував ректор Андрій Красножон.

Нагадаємо, у Норвегії археологи виявили залишки втраченого середньовічного міста

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У Туреччині знайшли царську гробницю віком 2800 років, пов’язану з династією Мідаса У Туреччині знайшли царську гробницю віком 2800 років, пов’язану з династією Мідаса
На території стародавнього Гордіона, колишньої столиці Фрігії поблизу сучасної Анкари, археологи знайшли добре збережену царську гробницю, збудовану близько 750 року до нашої ери
У Вельсі виявили поховання з переважно жіночими останками, що змінює уявлення про роль жінок у середньовічному суспільстві У Вельсі виявили поховання з переважно жіночими останками, що змінює уявлення про роль жінок у середньовічному суспільстві
У Вельсі, неподалік аеропорту Кардіффа, археологи виявили давній цвинтар VI–VII століть, що став несподіваним відкриттям для дослідників
Археологи знайшли рештки родини, яка намагалася врятуватись під час виверження Везувію Археологи знайшли рештки родини, яка намагалася врятуватись під час виверження Везувію
Під час розкопок у Помпеях археологи виявили останки чотирьох людей, зокрема дитини, які намагалися захиститися від виверження Везувію, забарикадувавши двері до спальні.
Load next