Фото: Pexels
Раніше рік на Землі складався не з 365 днів, як нині, а з більшої кількості — наприклад, у девонському періоді (понад 380 млн років тому) він тривав близько 400 днів. Це стало можливим завдяки тому, що дні були коротшими, оскільки планета оберталася швидше.
Про це пише видання IFLScience.
Обертання Землі поступово сповільнюється, і головним фактором цього є Місяць. Супутник віддаляється від Землі, а припливи — як в океанах, так і в корі — забирають у планети частину енергії обертання. Через це день стає довшим, а кількість днів у році — меншою.
Коли Земля тільки формувалася, рік міг містити до 500 діб. У часи динозаврів — близько 372. А близько 1,4 млрд років тому, за оцінками, день тривав лише 18 годин, тож рік налічував приблизно 490 днів.
Учені використовують різні методи, щоб визначити кількість днів у давніх роках. Наприклад, корали, подібно до дерев, утворюють "кільця" росту, які дозволяють дослідити тривалість року в минулому. У 1963 році Джон Веллс з Корнельського університету вивчив скам'янілі корали й дійшов висновку, що 380 млн років тому рік тривав близько 400 днів. Інші дослідники для періоду 444–419 млн років тому наводять цифри від 400 до 420 днів.
Втім, ці оцінки суперечливі. Наприклад, дослідження Джорджа Вільямса з 2000 року показало, що 620 млн років тому рік тривав ті ж 400 днів — що не узгоджується з висновками Веллса. Ще раніше, 2,45 млрд років тому, за його оцінками, рік мав аж 514 днів.
Попри розбіжності, вчені одностайні в одному: у минулому дні були коротші, а отже, кількість днів у році була більшою. Але точно визначити, коли саме рік складався з 400, 420 чи 500 днів, поки що складно.
Нагадаємо, вчені пояснили, чому Марс втратив шанси на життя
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com