Вперше в історії медицини народилася дитина завдяки повністю роботизованому штучному заплідненню

Вперше в історії медицини народилася дитина завдяки повністю роботизованому штучному заплідненню
Уперше дитина народилася внаслідок штучного запліднення, яке повністю провели роботи та ШІ

Вперше медики провели штучне запліднення, під час якого всі етапи — від вибору яйцеклітин і сперматозоїдів до аналізу ембріонів — виконувала автоматизована система на основі штучного інтелекту. Під наглядом фахівців технологія дозволила створити два ембріони. Згодом із одного народилася здорова дитина.

Дослідники вважають, що використання роботизованих систем допоможе мінімізувати ризики помилок, які можуть виникати через втому або неточність під час ручного проведення процедури.

Відповідне дослідження опублікували в журналі Reproductive BioMedicine Online.

Як відбувався процес

Метою дослідження було вдосконалити один із найефективніших методів штучного запліднення, при якому сперматозоїд безпосередньо вводиться у яйцеклітину. Проте така процедура вимагає виняткової точності, тож її механізація стала перспективним напрямком.

Для випробування обрали пару, яка не могла зачати дитину природним шляхом: чоловік мав низьку рухливість сперматозоїдів, а у жінки були порушення в будові яйцеклітин. Штучний інтелект автоматично відібрав найперспективніші сперматозоїди й запліднив три яйцеклітини донора.

Паралельно медики виконали запліднення ще трьох яйцеклітин традиційним способом. Згодом саме ембріони, створені за допомогою роботизованої технології, виявилися найякіснішими — двоє з них були відібрані для подальшого перенесення в матку. Один з них і став основою нового життя.

Усі етапи контролював фахівець, однак його участь зводилася до натискання кнопок для активації наступного кроку. Це відкриває можливість проводити такі процедури дистанційно — навіть за тисячі кілометрів.

Хоча нині метод дорожчий за звичні технології, вчені планують зробити його доступнішим після додаткових досліджень та порівнянь з традиційними методами штучного запліднення.

Нагадаємо, У США пересадили нирку від генетично модифікованої свині четвертому пацієнту у світі

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У Лондоні вперше успішно вилікували сліпоту у дітей з рідкісним генетичним захворюванням У Лондоні вперше успішно вилікували сліпоту у дітей з рідкісним генетичним захворюванням
У Лондоні лікарі вперше в історії успішно вилікували сліпоту у дітей, які народилися з рідкісним генетичним захворюванням
Нова модель штучного інтелекту може виявити рак із точністю в 99% Нова модель штучного інтелекту може виявити рак із точністю в 99%
Нова технологія неабияк перевищує старші штучні інтелекти, які досягали точності 80%
Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги Пересадка стовбурових клітин допомогла паралізованому японцю знову стати на ноги
Японець, який втратив здатність рухатися через травму хребта, знову почав ходити завдяки пересадці стовбурових клітин
Load next