Фото: Mufid Majnun/Unsplash
У дітей віком до 5 років "тривалий COVID", який виникає після гострої фази захворювання, проявляється інакше, ніж у підлітків чи дорослих.
Результати дослідження опублікували у журналі JAMA Pediatrics, передає IFLScience.
У дослідженні вивчили стан здоров’я 1011 дітей: 472 — у віці до 2 років, 539 — від 3 до 5 років. Усі вони або перенесли COVID-19, або не хворіли на нього зовсім — це дозволило вченим виявити чіткі відмінності у симптомах між цими групами.
Згідно з висновками, понад 40% дітей віком до 2 років, які мали підтверджений COVID-19, після хвороби стикнулися з такими симптомами: порушення сну, дратівливість, поганий апетит, закладеність носа та кашель. У дітей 3–5 років найпоширенішими скаргами були сухий кашель, денна сонливість і загальна млявість — подібні прояви спостерігали у 45% малюків, що перехворіли.
Автори дослідження підкреслюють: симптоми тривалого COVID-19 у дітей суттєво відрізняються залежно від віку. Немовлята і дошкільнята демонструють інші прояви хвороби, ніж школярі та підлітки. Тож у підходах до діагностики й лікування важливо враховувати вік дитини.
Науковці також зазначають, що частина симптомів може бути зумовлена іншими вірусами, але навіть із цим уточненням — різниця між дітьми, які хворіли на COVID-19, і тими, хто не хворів, була очевидною.
У підсумку дослідники виокремили чотири вікові групи, у кожної з яких спостерігаються свої типові симптоми довготривалого перебігу COVID-19: до 2 років, 3–5 років, 6–11 років і 12–17 років. Це, на їхню думку, доводить неефективність універсального підходу до скринінгу “довгого COVID” і необхідність адаптувати його під конкретну вікову категорію.
Нагадаємо, на Прикарпатті зафіксували перший у році випадок ботулізму
Юлія Педюк - pravdatutnews.com