Perseverance зафіксував рідкісне зіткнення пилових вихорів на Марсі

Perseverance зафіксував рідкісне зіткнення пилових вихорів на Марсі
Марсохід NASA Perseverance зняв у кратері Джезеро унікальне природне явище — момент, коли великий пиловий диявол поглинув меншого

Марсохід NASA Perseverance зняв на відео рідкісну природну подію на Червоній планеті — момент, коли великий пиловий вихор «поглинув» меншого. Це явище, за словами науковців, відкриває нові подробиці про атмосферні процеси Марса.

Про це повідомляє Eearth.

Камера навігації апарата зафіксувала цю сцену під час руху вздовж західної частини кратера Джезеро. Знімки, зроблені з відстані приблизно 1 км, були зібрані у коротке відео, на якому можна побачити зустріч кількох пилових дияволів — так називають міні-смерчі, що здіймають пил у марсіанському повітрі.

Один із них, діаметром близько 65 метрів, пронісся над іншим, усього 5-метровим, буквально поглинаючи його. На задньому плані кружляли ще двоє менших вихорів.

Ці кружляючі міні-торнадо не тільки приголомшують, вони також мають вирішальне значення для з'ясування того, як поводиться марсіанська погода, — йдеться у повідомленні.

Пилові дияволи — це вертикальні вихори, які утворюються внаслідок різниці температур між теплим повітрям біля поверхні та холоднішим вище. Коли повітря починає обертатися, формується рухомий стовп, що піднімає пил і створює характерне «обличчя» вихору.

Науковець місії Perseverance Марк Леммон пояснив, що під час взаємодії два пилові вихори можуть або об'єднатися, або знищити один одного — зазвичай більший поглинає меншого.

Такі явища досить звичні в регіоні кратера Джезеро, хоча й залишаються непередбачуваними. Саме тому Perseverance постійно сканує горизонт у пошуках подібних проявів марсіанської погоди. Деякі сцени, зокрема зафіксовані 27 вересня 2021 року, навіть вдалося записати не лише на відео, а й на аудіо за допомогою мікрофона SuperCam — дослідники відзначили моторошні звуки, які супроводжували вихор.

Пилові дияволи, попри свою примарність, допомагають краще зрозуміти, як формується і змінюється атмосфера Марса, і є важливою частиною досліджень місії Perseverance, яка триває з 2021 року.

Нагадаємо, Марсохід «К’юріосіті» виявив найбільші органічні сполуки на Марсі

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Політ мінігелікоптера Ingenuity над Марсом (відео) Політ мінігелікоптера Ingenuity над Марсом (відео)
NASA показало політ мінігелікоптера Ingenuity.
Сьогодні у Львові стартував другий тур виборів міського голови
За крісло очільника міста Лева змагаються тричі мер міста Андрій Садовий і народний депутат Олег Синютка.Також сьогодні, 22 листопада проходить другий тур виборів Дрогобицької ОТГ, а також депутата
Футболіст Зубков не зіграє більше за збірну України на Євро-2020 Футболіст Зубков не зіграє більше за збірну України на Євро-2020
Зубков зіграв на цьогорічному чемпіонаті Європи з футболу всього 12 хвилин.
Load next