Фото: СБУ
Колишньому керівнику одного з департаментів Міністерства оборони України повідомили про підозру у розтраті понад 1 мільярда гривень, які були виділені на закупівлю продуктів для Збройних сил. Про це повідомила Служба безпеки України.
За даними слідства, у 2022 році посадовець підписав договір із приватною компанією на постачання харчів для армії. При цьому вартість продукції була штучно завищена на 41%, а витрати на логістику зросли на 221%. Незважаючи на суттєві суми, контракт не був погоджений із профільними підрозділами Міноборони, а розрахунки — належно не перевірені.
Проведена судово-економічна експертиза підтвердила: через ці дії державний бюджет зазнав збитків в особливо великих розмірах.
Ексчиновнику оголошено підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу — йдеться про розтрату коштів шляхом зловживання службовим становищем. Максимальне покарання — до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Наразі триває слідство, щоб встановити всіх причетних до оборудки.
Нагадаємо, розтрата 3,5 мільйона підприємства Укроборонпрому: Суд дав чиновникам від 7 до 8 років в'язниці
Юлія Корній - pravdatutnews.com