Магнітне поле Землі ослабло 41 тисячу років тому до 10% — полярні сяйва доходили до екватора

Магнітне поле Землі ослабло 41 тисячу років тому до 10% — полярні сяйва доходили до екватора
Нові дослідження показали, що під час палеомагнітного екскурсу Лашамп-Каргаполово близько 41 тисячі років тому магнітне поле Землі різко ослабло

Науковці встановили, що близько 41 тисячі років тому магнітне поле Землі значно ослабло — його сила знизилася до 10% від теперішнього рівня. Унаслідок цього магнітні полюси змістилися ближче до екватора, а захист від сонячного вітру різко зменшився.

Дослідження опублікували в журналі Science Advances.

Це явище відоме як палеомагнітний екскурс Лашамп-Каргаполово. Дослідники з Університету Мічигану разом із колегами з інших країн відтворили тривимірну модель магнітного поля Землі того часу. Вони з’ясували, що під час піку цієї події магнітне поле втратило звичну форму та симетрію. Його вісь нахилилася на понад 75 градусів, і поле втратило дипольну структуру.

Це спричинило масштабні зміни: магнітосфера стала втричі меншою і не могла ефективно захищати планету. Полярні сяйва в ті часи спостерігали навіть у регіонах, наближених до екватора — у північній Африці та Австралії. Зменшення магнітного захисту дозволило космічним частинкам проникати в атмосферу Землі, що могло вплинути на її хімічний склад, підвищити рівень радіації та змінити клімат.

Дослідники зазначають, що подібна ситуація може повторитися. Сьогодні вже фіксують ознаки послаблення магнітного поля. Якщо це переросте в новий екскурс, це загрожуватиме сучасній навігації, електроніці та безпеці на поверхні Землі. Тому вчені наголошують на важливості постійного спостереження за станом геомагнітного поля.

Нагадаємо, У Чумацькому Шляху знайшли 44 потенційно придатні для життя планети — дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Науковці прогнозують різке падіння рівня кисню на Землі: які наслідки Науковці прогнозують різке падіння рівня кисню на Землі: які наслідки
Дослідники прогнозують, що через мільярд років атмосфера Землі повернеться до свого первісного стану, що призведе до різкого зниження рівня кисню та загибелі більшості живих організмів
Телескоп Вебба вперше зафіксував полярні сяйва на Нептуні: їх намагалися виявити 36 років Телескоп Вебба вперше зафіксував полярні сяйва на Нептуні: їх намагалися виявити 36 років
Телескоп Джеймса Вебба вперше зафіксував полярні сяйва на Нептуні
До Землі наближається 60-метровий астероїд До Землі наближається 60-метровий астероїд
Астрономи заявляють про можливе зіткнення із Землею у 2032 році
Load next