Цьогоріч понад 312 тисяч абітурієнтів зареєструвалися для участі у Національному мультипредметному тесті (НМТ). Близько 20 тисяч з них складатимуть іспит за кордоном. Тестування відбудеться у 33 країнах, зокрема у Польщі, Німеччині, США та Канаді.
Про всі особливості цьогорічного тестування розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.
Коли і як проходитиме НМТ?
Основна сесія тестування запланована на період з 14 травня до 25 червня. Для тих, хто з поважних причин не зможе скласти НМТ в цей час, передбачена додаткова сесія — з 14 до 25 липня.
Тривалість тесту — 4 години, з обов’язковою 20-хвилинною перервою між двома блоками.
Абітурієнти складатимуть чотири предмети:
- українську мову,
- математику,
- історію України (повний шкільний курс),
- четвертий предмет — за вибором: іноземна мова, біологія, хімія, фізика, географія або українська література.
Кількість завдань:
- українська мова — 30,
- математика — 22,
- історія України — 30,
- предмет на вибір — до 32 завдань.
Безпека під час тестування
У разі повітряної тривоги тестування одразу призупиняють, а учасники прямують до укриття. Якщо перерва триває понад 2,5 години, іспит можуть перенести на іншу дату, але часто абітурієнти воліють завершити тест у той самий день.
Правила та анулювання результатів
Порушення під час складання НМТ — списування, розмови, наявність техніки чи аксесуарів (телефонів, смартгодинників, флешок, навушників) — автоматично призводить до анулювання результатів без права повторної спроби цього року.
На пунктах тестування працюють металошукачі та відеоспостереження. Будь-яке зафіксоване порушення — і учасника відсторонюють від іспиту.
Чи повернуться до класичного ЗНО?
Поки триває війна, повертатися до стандартного ЗНО не планують. Формат НМТ дозволяє організувати тестування в один день, що особливо важливо для абітурієнтів, які перебувають за кордоном або в небезпечних регіонах.
Нагадаємо, Чи можуть українці скласти ЄВІ для магістратури за кордоном?
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com