Половина українців не готові відмовлятися від територій за жодних умов – опитування

Половина українців не готові відмовлятися від територій за жодних умов – опитування
Згідно з результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 50% українців не готові відмовлятися від територій, навіть якщо це затягне війну. При цьому 39% респондентів готові до компромісів заради швидшого миру

За результатами опитування половина українців – 50% – не готові відмовлятися від територій за жодних умов, навіть якщо це продовжить війну з Росією.

Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 14 лютого по 4 березня.

Половина українців – 50% – вважають, що за жодних обставин Україна не має відмовлятися від територій, навіть якщо через це війна триватиме довше (у грудні 2024 року було 51%).  При цьому меншість вважає, що Україна може відмовитися від деяких територій для якнайшвидшого досягнення миру – 39% (у грудні 2024 року – 38%), - йдеться в дослідженні.

Ще 11% опитаних не змогли визначитися із власною позицією.

Дослідження проводилося на тлі загострення відносин між Україною та США, а також посилення зовнішнього тиску на українську владу.

У регіональному розрізі погляди українців виявилися досить схожими, проте на Сході частка тих, хто категорично проти територіальних поступок, дещо нижча – 42% у порівнянні з 50-51% у Західному, Центральному та Південному регіонах. Водночас кількість тих, хто допускає певні компроміси, на Сході трохи вища – 42% проти 36-40% у решті регіонів.

Соціологи також зазначають, що ставлення до поступок безпосередньо пов’язане з рівнем загрози, яку респонденти відчувають з боку Росії. Серед тих, хто вважає, що РФ прагне фізичного знищення українців або знищення нації, 57-58% виступають категорично проти будь-яких територіальних втрат. Водночас серед тих, хто не бачить подальших загарбницьких намірів Москви, частка противників поступок значно менша – лише 20%.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з випадковою вибіркою мобільних номерів. Загалом було опитано 1029 осіб віком від 18 років, які мешкають у підконтрольних Україні регіонах. У вибірку не включали жителів тимчасово окупованих територій, хоча серед респондентів були внутрішньо переміщені особи. Також дослідження не охоплювало громадян, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формальна похибка вибірки не перевищує 4,1%, проте в умовах війни можливі певні систематичні відхилення. Попри це, отримані результати, на думку соціологів, достовірно відображають настрої українського суспільства.

Нагадаємо, Більшість американців вважають, що Трамп має надто тісні зв’язки з Росією – опитування

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Loading...
Load next