Фото: Deepak Kosta / Unsplash
Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) звинуватило Індію в жорстокому та небезпечному поводженні з біженцями-рогінджа.
Про це повідомляє Associated Press.
8 травня індійські військові примусово вивезли понад 40 біженців до морського кордону з М’янмою й викинули їх у море. Серед постраждалих були жінки, діти та літні люди.
За повідомленнями, перед тим як викинути людей за борт, індійські силовики тримали їх у кайданках і з зав’язаними очима, після чого видали рятувальні жилети. Біженцям вдалося доплисти до одного з островів у М’янмі, однак їхнє подальше місцеперебування наразі невідоме.
УВКПЛ закликало Індію негайно припинити практику насильницької депортації, яка є прямим порушенням міжнародного принципу "невисилки" — заборони повертати людей у країни, де їм загрожує небезпека. Спецдоповідач ООН з прав людини в М’янмі Том Ендрюс назвав інцидент "кричущою зневагою до життя та гідності людей, які шукають захисту".
Індія не є учасницею Конвенції ООН про статус біженців і не має національного законодавства щодо їхнього захисту. У країні мешкають тисячі мусульман-рохінджа, які втекли з М’янми, рятуючись від переслідувань і насильства, що, за словами правозахисників, мають ознаки геноциду.
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com