Скільки триватимуть шкільні канікули влітку: МОН спростувало чутки про скорочення

Скільки триватимуть шкільні канікули влітку: МОН спростувало чутки про скорочення
У Міністерстві освіти заявили, що школи самостійно вирішують, коли завершувати навчальний рік

У Міністерстві освіти і науки спростували чутки про скорочення літніх канікул у 2025 році. У соцмережах ширилася інформація, нібито уряд зменшив їх тривалість на місяць, однак у МОН назвали ці повідомлення фейковими.

У відомстві пояснили, що хоча Кабінет Міністрів дійсно встановив рамки навчального року з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року, ці дати є лише орієнтовними.

Цю дату, як і структуру навчального року, дати канікул тощо, визначають не в уряді, а в самих школах. Це не новація: таку гнучкість передбачено чинним законодавством уже багато років поспіль, ще до повномасштабної війни , - зазначили в МОН.

Школи мають автономію. Рішення про дату завершення навчання, проведення останнього дзвоника, канікули та можливі освітні активності в червні ухвалює педагогічна рада кожного закладу освіти.

Вони враховують:

  • загальний обсяг навчального навантаження;
  • безпекову ситуацію в регіоні;
  • індивідуальні потреби учнів і учениць;
  • готовність учителів.

Навіть якщо традиційне навчання завершиться до червня, заклади можуть у червні організовувати інші форми освітньої роботи — консультації, проєкти, екскурсії, літні табори тощо. Такий підхід має допомогти компенсувати втрати в освіті, яких зазнали діти через війну.

МОН закликає батьків орієнтуватися на інформацію з офіційних джерел і довіряти рішенням педагогічних рад своїх шкіл.

Нагадаємо, НМТ-2025: що варто знати вступникам

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік
Школи можуть продовжити навчальний рік у червні через карантин, однак адміністрації українських шкіл будуть самостійно вирішувати коли завершувати навчальний рік для учнів.
МОН затвердило нові правила оцінювання 1-4 класів: "двійок" чи "дванадцяток" не буде МОН затвердило нові правила оцінювання 1-4 класів: "двійок" чи "дванадцяток" не буде
МОН пропонує замість балів оцінювати молодших школярів на двох рівнях — вербальному й рівневому.
Важливість математики зростає: для яких спеціальностей ЗНО з математики буде обов’язковим (відео) Важливість математики зростає: для яких спеціальностей ЗНО з математики буде обов’язковим (відео)
З наступного року ЗНО з математики стане обов’язковим для вступу в університети на ще кілька спеціальностей.
Load next