Фото: depositphotos
Міністр закордонних справ Греції Георгос Герапетрітіс наголосив, що Афіни не планують надавати Києву військові гарантії безпеки. Водночас країна й надалі підтримуватиме Україну на міжнародному рівні та продовжуватиме надавати гуманітарну й фінансову допомогу.
Про це він повідомив в інтерв’ю виданню Real News.
Після майже трьох з половиною років запеклого конфлікту позитивним є той факт, що спостерігається дипломатична активність. Однак ми ще не досягли того моменту, коли можна говорити про стійкий мир у найближчому майбутньому. Адже, крім очевидної необхідності діалогу для досягнення суттєвого прогресу, важливими є умови, за яких проводяться переговори, та запропоновані умови умиротворення, - зазначив глава МЗС.
Герапетрітіс підкреслив, що Україна повинна брати безпосередню участь у таких дискусіях, адже йдеться про агресивну війну, яка є грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН.
Він додав, що Греція володіє значним дипломатичним впливом, міцною економікою та посиленою обороною, що дозволяє їй мати вагу на міжнародній арені. Однак військової участі у гарантіях безпеки Афіни брати не збираються.
Нагадаємо, Китай не готовий гарантувати безпеку України
Юлія Педюк - pravdatutnews.com