У Бельгії проходить загальний страйк проти політики уряду

У Бельгії проходить загальний страйк проти політики уряду
У вівторок по всій Бельгії сповільнилася ділова активність через загальний страйк

У вівторок по всій Бельгії сповільнилася ділова активність через загальний страйк, організований провідними профспілками країни – Християнським союзом CVC/ACV та Соціалістичним союзом FGTB/ABVV.

Про це повідомляє The Brussels Times.

Союзи виступають проти політики федерального уряду на чолі з прем’єром Бартом де Вевером, зокрема – через бюджетні скорочення та замороження зарплат.

Протест охопив як державний, так і приватний сектор. Учасники акції вимагають більше соціального захисту, індексації заробітних плат та припинення підтримки великих корпорацій за рахунок населення. Одне з гасел протестувальників: «Мільярди на зброю, крихти на робітників».

Страйк призвів до повного паралічу транспорту: скасовано авіарейси в Брюсселі та Шарлеруа, зупинено залізничне сполучення, включаючи міжнародні напрямки. У багатьох містах, зокрема в Антверпені, Льєжі, Генті, Намюрі та Брюсселі, відбулися масові демонстрації.

До протесту долучилися й представники поліції, які виступили проти передачі охорони ядерних об'єктів від поліції до армії.

Уряд почав переговори з профспілками. За попередньою інформацією, сторони бачать «потенціал для прогресу» у питанні підвищення зарплат. Страйк вплинув навіть на транспортне сполучення в сусідніх Нідерландах.

Нагадаємо, у Польщі автобус із українцями та білорусами потрапив у ДТП: 16 постраждалих, серед них дитина

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Український фільм "Погані дороги" не увійшов у шорт-лист премії "Оскар" Український фільм "Погані дороги" не увійшов у шорт-лист премії "Оскар"
Фільм  отримав Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю “Тиждень критики”. Також стрічку і режисерку було номіновано на Шевченківську премію-2021 в категорії “Кіномистецтво” і “Театральне мистецтво”.
Школа «Крук»: як у Львові ветерани війни готують українців до реалій сьогодення Школа «Крук»: як у Львові ветерани війни готують українців до реалій сьогодення
Навчання у школі вже пройшли понад 1300 курсантів
У Червонограді зремонтували очисні споруди
Два роки інтенсивних робіт і системи очищення стічних вод набувають нового вигляду.
Load next