Фото: depositphotos
Велика Британія слідом за Європейським Союзом знижує цінову стелю на російську нафту з 60 до 47,6 долара за барель. Про це повідомив уряд Британії.
Це рішення, як зазначають, має прямо вдарити по прибутках Росії від продажу нафти, які вже скоротилися на 35% порівняно з минулим роком станом на травень. Мета — знизити ринкову ціну російської нафти та ще більше обмежити надходження грошей до військового бюджету Кремля.
Канцлерка казначейства Великої Британії, Рейчел Рівз, пояснила, що нова межа цін спрямована на основне джерело фінансування війни, яку Росія веде проти України, при цьому зберігаючи стабільність енергетичних ринків.
Британським компаніям нададуть час для адаптації: нова цінова межа набуде чинності 2 вересня 2025 року о 23:01 за британським часом. Для угод, укладених до цього моменту, передбачено 45-денний перехідний період — до 17 жовтня 2025 року, 23:01.
З початку повномасштабного вторгнення Велика Британія вже запровадила санкції проти понад 250 суден, що перевозили російську нафту.
Нагадаємо, Британія розглядає зниження віку для голосування до 16 років
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com